životní prostředí

Ministerstvo dá přes 100 milionů na nové stromy! Dotaci můžete dostat i vy

Věra Müllerová
Věra Müllerová
Aktualizováno 7.10. 2019 13:45
Téma:

Ministerstvo životního prostředí dá 100 milionů korun na výsadbu stromů. Dotace bude určená pro lidi i firmy. Cílem je navrátit listnaté stromy zejména do měst a obcí, a to hlavně na veřejně přístupná místa přímo v zástavbě a v jejím okolí.

Ministerstvo chce oslovit lidi, kterým není lhostejné, jak rychle mizí stromy z okolí našich domů i z volné krajiny a chtějí sami přiložit ruku k dílu. Místní organizace, firmy, úřady, školy, spolky, skupiny lidí ale i jednotlivci tak můžou zažádat u státního fondu životního prostředí až o 250 tisíc korun.

 

Peníze mohou použít na sazenice, substráty, hnojiva, ochranu kmene, zavlažovací vaky, nebo i na zajištění odborného posudku. Naopak náklady na přípravu půdy, vykopání jámy, nebo lavičky do dotace nebude možné zahrnout.

 

Bude potřeba, aby žadatel nechal zpracovat odborný posudek a zajistil souhlas vlastníka pozemku. Na podpořené projekty musí dohlížet odborník s odpovídajícím vzděláním. O vysazené stromy pak žadatel bude muset pečovat následujících deset let.

 

 

Ministerstvo chce dotací podpořit celonárodní projekt ministerstva a Nadace Partnerství - Sázíme budoucnost. Jejím cílem je vysázet do pěti let mimo les deset milionů nových stromů. Za každého občana naší země jeden a následně se o ně postarat. Příjem žádostí začne 14. října a končit bude 31. srpna příštího roku.

 

reg TN.cz