Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Velká změna

Mobilní revoluce: T-Mobile razantně mění tarify. Tohle nabízí

T-Mobile
Zdroj: Mediafax

První tuzemský operátor přistoupil k razantní změně tarifů zaměřené na větší nabídku volných dat. T-Mobile v úterý představil šestici nových tarifů, které postupně nahradí stávající pětici. Zákazníci se budou moci využít více dat, za nejběžnější tarif si ale připlatí 50 korun.

Nové tarify potěší hlavně zákazníky, kteří hodně využívají mobilní internet. T-Mobile jim nabízí v porovnání s dalšími dvěma velkými operátory, O2 a Vodafonem, výrazně více dat u nejobvyklejšího tarifu.

 

Stávající neomezený tarif S námi síť nesíť nahradil nový tarif Mobil M, který za 799 korun nabídne neomezené volání a 4 GB dat. Konkurenční operátoři nabízejí neomezené tarify za 749 Kč, zákazník ale může využívat jen 1,5 GB dat.

 

T-Mobile na úterní tiskové konferenci uvedl, že plánuje v následujících týdnech představit ještě dva levnější tarify. Ten nejlevnější v nové nabídce, Mobil S, totiž stojí 499 korun. Zákazníci za tuto cenu získají neomezené volání a 500 MB dat. Za každou SMS zprávu ale zaplatí 1,50 Kč. Za stejnou cenu nabízí T-Mobile také tarif Mobil DATA. Musí sice platit 3,50 Kč za každou minutu volání a 1,50 za SMS zprávu, ale mohou "prosurfovat" až 10 GB.

 

 

Vedle zmíněných tří tarifů najdeme nově v nabídce operátora ještě tři další tarify. U Tarifu Mobil L za 999 Kč získají 8 GB dat, u tarifu Mobil XL za 1 499 Kč 16 GB dat a nejdražší tarif nabízí za 2 499 korun až 60 GB dat! Ceny platí při podpisu smlouvy na dva roky. Pokud chce zákazník smlouvu bez úvazku, připlatí si 150 korun měsíčně.

 

Při podpisu smlouvy na dva roky získají zákazníci nejnižších tarifů příspěvek 1 000 korun na nový telefon. U tarifu Mobil M přispěje T-Mobile zákazníkům na nový přístroj 2 000 korun, u tří dražších tarifů pak 4 000 korun.

 

 

Stávající zákazníci budou moci nadále využívat dosavadní tarify a to do konce smluvního období. V případě zájmu ale mohou operátora požádat o převedení na nový tarif.

 

K nové nabídce mobilního operátora se vyjádřilo také spotřebitelské sdružení Telefonující.cz. Provedlo bleskovou analýzu a srovnání s obdobnými cenami tarifů v zemích Evropské unie. Tarif Mobil M stojí dle analýzy sdružení v ostatních zemích EU v průměru 676 korun, tarif Mobil L pak 812 korun.

 

 

Největší rozdíl je pak v tarifu Mobil XL, který T-Mobile nabízí za 1 499 korun, podle sdružení Telefonující.cz ale v ostatních zemích EU stojí v průměru o více jak 400 korun méně! U tarifu Mobil S zase sdružení upozorňuje, že obdobný tarif, který sice má jen 400 MB dat, ale za to SMS zdarma, už nyní neoficiálně nabízí operátor na prodejnách.

 

“Ceníme si snahy T-mobile o zlepšení své nabídky, ale pořád platí, že i nové tarify jsou dražší cca o 20 až 45 %, než srovnatelné běžně dostupné ceny v Evropské unii. Nezmizely ani obrovské rozdíly v cenách ve prospěch úřadů a korporátních klientů. Jsme zvědaví, jak zareaguje O2 a Vodafone a zda půjde o konkurenční chování, nebo - jako dosud vždy - jen o cenové dorovnání bez snahy o cenovou konkurenci,” uvedl předseda spolku Telefonující.cz Svatopluk Bartík v prohlášení na facebookovém profilu sdružení.

vbo TN.cz