Facebook

Netýká se to i vás? Na některých telefonech přestane jít Facebook

Netýká se to i vás? Na některých telefonech přestane jít Facebook
Zdroj: Facebook/ Thinkstock

Facebook ukončí podporu svého Messengeru pro některé operační systémy. S touto zprávou přišly v pondělí některé zahraniční weby zaměřené na mobilní telefony. Podle jejich informací přestane na konci března fungovat Facebook a Facebook Messenger uživatelům mobilních telefonů Windows Phone 8 a 8.1.

Dotčené uživatele už začal Facebook informovat prostřednictvím emailu. V tom stojí, že jim Facebook děkuje, že používají aplikaci Facebook Messenger, ale bohužel je informuje, že koncem tohoto měsíce ukončí podporu pro jejich operační systém. Podrobnosti uvedl Facebook také na oficiálním blogu Messengerblog.com.

Ukončení podpory se týká majitelů mobilních telefonů všech operačních systémů. Ti, kteří používají mobilní telefony a tablety s operačními systémy Android a iOS, ale většinou mohou Facebook a Facebook Messenger ve svém přístroji aktualizovat na novou verzi, která bude dál fungovat.

Facebook ukončí podporu aplikace Facebook pro Android verze 55, vydané 16. listopadu 2015, a starších verzí. A také starších verzí aplikace Messenger až po verzi v10 vydanou 14. srpna 2014. Uživatelé nejstarších mobilních telefonů s operačním systémem Android mohou Facebook používat už jen přes internetový prohlížeč. U verze Androidu 2.3 (Gingerbread) jsou dostupné osekané verze aplikací Messenger a Facebook označené "Lite". Majitelé telefonů s operačním systémem Android 4 (Ice Cream Sandwich) a novějším, mohou aktualizovat na nejnovější verze aplikace.

Související obsah

Fungovat přestane také část aplikací pro operační systém Apple iOS, konkrétně starší verze aplikace Facebook for iPad až po verzi v26 vydanou 10. října 2011, Messenger po verzi v8 vydanou 14. července 2014 a Facebook for iOS po verzi vydanou k 10. říjnu 2011.

Nejhůře z rozhodnutí Facebooku ale vycházejí majitelé telefonů s operačním systémem Windows, které vyráběl hlavně Microsoft a předtím také Nokia pod značkou Lumia. Facebook sice nadále bude podporovat aplikace pro aktuální verzi operačního systému s číslem 10, ukončí ale podporu pro starší verze 8 a 8.1. Ukončení se týká i verze pro počítače s operačním systémem Windows 8 a 8.1, tam ale uživatelé v drtivé většině k přístupu na Facebook používají výhradně internetový prohlížeč a změna se jich nikterak nedotkne.

Související obsah

Dlužno dodat, že Microsoft pro své telefony nabízí bezplatný přechod na stávající verzi operačního systému Windows 10, pro některé nejlevnější telefony s Windows 8 a 8.1 update není kvůli nízkému výkonu dostupný. Web Daily Mail také uvádí, že až tři čtvrtiny uživatelů se staršími verzemi systému se k aktualizaci na Windows 10 neuchýlili!

Pokud je pro jejich telefony aktualizace na Windows 10 dostupná, tak jestli chtějí dál používat Facebook a Facebook Messenger, nemají nač čekat. Jinak se budou muset spokojit s přístupem přes internetový prohlížeč. Ukončení podpory není překvapením, protože i sám Microsoft už pro dané operační systémy ukončil podporu komunikačního programu Skype.

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Jak mi Facebook změnil život
DĚSIVÉ! Těchto 80 osobních údajů o vás FACEBOOK ví!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz