Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vleklé zdravotní potíže

Módní velikán Karl Lagerfeld je po smrti, ikoně bylo 85 let

Světoznámý módní návrhář Karl Lagerfeld je po smrti. Ikoně bylo 85 let, několik posledních týdnů návrháře trápily vleklé zdravotní problémy.

Zatím není jasné, co přesně bylo příčinou Lagerfeldovy smrti. Podle toho, jak vypadal, ho ale delší dobu sužovala vážná nemoc. Na veřejnosti se objevoval zarostlý a s chybějícími zuby. Podle francouzského listu PurePeople mistr vysoké krejčoviny zemřel v pařížské Americké nemocnici. Hospitalizován byl podle deníku Paris Match v pondělí večer.

 

Na Lagerfelda na svém instagramovém profilu zavzpomínala i modelka Jana Tvrdíková, dcera manažera a bývalého vysokého politika ČSSD Jaroslava Tvrdíka.

 

 

Lagerfeld i navzdory svému pokročilému věku působil jako kreativní ředitel firmy Chanel. Jak ale připomíná britský Daily Mirror, před měsícem propásl dvě velké přehlídky této legendární značky, což se mu v minulosti nikdy nestalo.

 

Oficiálním důvodem ovšem byla únava, ne zdraví. Lagerfeld vedl věhlasný módní dům přes třicet let a Chanel pod jeho dohledem vydával až osm kolekcí za rok.

 

 

Proslavil se jako nezávislý tvůrce, který spolupracoval s mnoha módními značkami, včetně Chloé, Fendi a Chanelu. Na počátku 80. let vytvořil vlastní značku Lagerfeld, která se zaměřila na produkci parfémů a kolekčního oblečení.


GALERIE: Karl Lagerfeld

1
/
9
Zdroj: Profimedia
Karl Lagerfeld - 7

 

Znám byl také svou kontroverzností. Na začátku 90. let oslovil několik striptérek a bývalou italskou hvězdu filmů pro dospělé, Moanu Pozzi, aby se jako modelky zúčastnily přehlídky jeho černobílé kolekce. To zapříčinilo, že Anna Wintour, americká šéfredaktorka časopisu Vogue, během přehlídky vstala a odešla.

 

 

V roce 2004 navrhl některé modely pro celosvětovou koncertní šňůru Madonny, podobně spolupracoval i na modelech pro zpěvačku Kylie Minogue. Téhož roku vytvořil dámské i pánské modely pro švédskou oděvní značku H&M. Tato limitovaná série byla uvedena jen ve vybraných obchodech a za pouhé dva dny byla vyprodána.


Stal se známým také svojí neuvěřitelnou změnou tělesné hmotnosti – během 13 měsíců shodil 42 kilogramů.

pez, mom tn.cz / ČTK