otřesný případ

Mrtvé miminko ve Lhotce: Policie žádá o pomoc s hledáním matky

Nález mrtvého novorozence na Přerovsku - 5
Zdroj: TV Nova
Mrtvé tělíčko našli v lesíku na konci března
Téma:

Českem otřásl hrůzný případ z Lhotky na Přerovsku, kde našli mrtvé tělíčko novorozence, které někdo pohodil v lesíku poblíž autobusové zastávky. Policie je bezradná a žádá veřejnost o pomoc při hledání matky.

Kriminalisté pátrají po matce novorozence, kterého našli na konci března ve Lhotce na Přerovsku. Mrtvé tělíčko někdo pohodil v lesíku u autobusové zastávky, kde ho objevil kolemjdoucí. O pomoc policisté žádají veřejnost.

 

"Hledáme matku, která byla těhotná, porodila a nemá dítě u sebe. Pokud si někdo z občanů všiml podezřelého chování ženy, která nemá u sebe po porodu novorozené dítě, případně má jakékoliv další informace, které by kriminalistům pomohly s vyřešením uvedené události, může zatelefonovat nebo zaslat formou SMS na telefonní číslo: 724 142 273 nebo anonymně zaslat na emailovou adresu: krpm.skpv.ook.podatelna@pcr.cz," vyzvala lidi mluvčí policie Jitka Dolejšová. 

 

S výzvou se policisté obracejí nejen na širokou veřejnost, ale i na lékaře. "Apelujeme v souvislosti s uvedeným případem na důslednou kontrolu stavu těhotných matek i žen po porodu, včetně jejich novorozenců a žádáme o případnou součinnost," dodala Dolejšová. 

 

 

Aby policie předešla podobně otřesnému činu, přípopomíná, že když si matka nemůže z jakéhokoliv důvodu dítě nechat, může ho odložit do babyboxu. Kompletní seznam babyboxů je uveden na webových stránkách babybox.cz.

 

Připomeňte si otřesný případ v reportáži TV Nova:

sei TN.cz