Jasná podoba

Muž se vydával za Clooneyho, 10 let mu to procházelo! Teď ho zatkli

Téma:

Thajská policie dopadla italský pár, který na internetu propagoval a prodával oblečení jménem amerického herce George Clooneyho. Dvojice si tak přišla na pohádkové jmění. Před policií utíkala téměř deset let.

Policisté v pondělí vyvedli z luxusní vily na předměstí thajského města Pattaya 58letého Francesca Galdeliho a jeho 45letou partnerku Vanju Goffiovou. Na seznamu Interpolu byli od roku 2013.

 

"Během výslechu se Francesco přiznal, že se vydával za George Clooneyho a otevřel si oděvní byznys, aby přiměl lidi posílat mu peníze," uvedli thajští kriminalisté.

 

Pár prodával v rámci soukromých transakcí oblečení označené hercovými iniciálami. Italové dokonce uváděli, že mají Clooneyho požehnání k prodeji spolu s jeho podpisem. Zfalšovali také fotografie, na kterých byli právě s hollywoodským hercem a využili je k propagaci.

 

Clooney se o podvodech dozvěděl už před téměř deseti lety a v roce 2010 kvůli podvodům vypovídal u soudu v Miláně. "Ti lidé využívají mé jméno. Ne, aby podvedli mě, ale ostatní," rozčiloval se hollywoodský herec pro BBC.

 

 

Pár utekl z Itálie v roce 2012, kde čelil obvinění z dalších podvodů, kromě oblečení prodávala dvojice i padělky luxusních hodinek. Díky těmto transakcím si přišla na pohádkové jmění. Galdeli už byl jednou zatčen, a to v roce 2014 - tehdy se mu ale z vazby podařilo uprchnout.

 

Místní obyvatelé přitom považovali Francesca Galdeliho za novodobého Robina Hooda. Velkou část peněz totiž dal na podporu dětí, které trpí onemocněním HIV. On i jeho partnerka teď ale nejspíš nějakou dobu stráví za mřížemi.

Kateřina Vodvářková/epa TN.cz