První vražda v kraji

Zabil jsem ženu, přijeďte! Muž se přiznal k vraždě, bylo u toho dítě

Michaela Trochová
Michaela Trochová
Publikováno 9. 3. 2020
Téma:

V neděli dopoledne se na karlovarskou tísňovou linku obrátil zhroucený muž. Přiznal se, že zabil svou partnerku. U jejího těla pak čekal na příjezd policiie.

Co incidentu předcházelo, je zatím předmětem vyšetřování. "V neděli 8. března v dopoledních hodinách vyjížděli policisté do bytu v Chebu. V něm měl devětadvacetiletý muž fyzicky napadnout svou třiadvacetiletou družku. Lékař, který byl na místo taktéž přivolán, konstatoval smrt ženy," potvrdil Jakub Kopřiva z odboru tisku KŘP Karlovarského kraje.

 

Podle informací Televize Nova měl muž ženu vlastníma rukama uškrtit. Před tím se zřejmě také hádali, muž měl být dokonce opilý.

 

V bytě s nimi přitom bylo jejich tříleté dítě. Policie proto do bytu přivolala Orgán sociálně-právní ochrany dětí, s jehož pomocí poté dítě předala jeho babičce, matce zavražděné ženy.

 

 

Policisté po svém příjezdu devětadvacetiletého muže v bytě zadrželi a zahájili proti němu trestní stíhání. "Policejní vrchní komisař v pondělí podá státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby," doplnil policejní mluvčí.

 

Dosud netrestaný muž je obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na 18 let. Polehčující okolností ale může být, že se k incidentu sám přiznal.

Související témata:
TN.cz