Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.11. 2018 10:56
tragická nehoda

Řidič volkswagenu vjel pod kola kamionu. Na místě zemřel

Tragická nehoda v Olomouckém kraji - 7
Zdroj: Policie ČR
Zničený vůz po nehodě u Přerova

Kvůli tragické dopravní nehodě byla v pátek ráno uzavřena silnice I/55 u Přerova. Ta před Přerovem navazuje na nedokončenou dálnici D1. Dvaačtyřicetiletý muž přejel na rovném úseku do protisměru a čelně se srazil s kamionem. Záchranáři mu už nemohli pomoci.

Policisté dostali informaci o nehodě krátce po páté hodině ráno. Na místo hned vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. Silnice byla uzavřena a doprava odkláněna z obchvatu do obce Horní Moštěnice.

 

Volkswagen, který se na obchvatu Horní Moštěnice čelně srazil s kamionem, řídil dvaačtyřicetiletý cizinec. "Po sjetí z dálnice pokračoval směrem na Přerov. Na přímém úseku přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucí nákladní soupravou značky MAN s přívěsem," popsala nehodu mluvčí přerovských policistů Miluše Zajícová.

 

Auto i kamion skončily po nehodě v příkopu. Kamion se dokonce převrátil na bok. Levá strana volkswagenu byla úplně zničená. I přes veškerou snahu záchranářů už řidiči auta nebylo pomoci.

 

17

GALERIE: Tragická nehoda v Olomouckém kraji

Zdroj: Policie ČR

Tragická nehoda v Olomouckém kraji - 1

Hodnocení:

 

Zraněného kamioňáka převezli záchranáři do kroměřížské nemocnice. Policisté dechovou zkouškou vyloučili, že by řidič nákladního vozu před jízdou pil alkohol.

 

"Škoda byla předběžně stanovena na 900 000 Kč. Nehoda, její příčina a okolnosti jsou nadále v šetření policistů," dodala mluvčí policistů.

 

 

Okolo 8. hodiny ráno policisté znovu uzavřený úsek silnice otevřeli. Ale po deváté hodině museli přistoupit k dalšímu dopravnímu omezení. Kvůli vyprošťování částečně převráceného kamionu byl provoz řízen kyvadlově.
 

vbo TN.cz