Domácí

Provoz na dálnici D1 kolabuje! Reportér zkoušel, jak se na ní cestuje

Stovky řidičů i v úterý uvízly v kolonách na dálnici D1 u Humpolce. Kvůli opravám je provoz sveden do jednoho pruhu a doprava na místě kolabuje. Reportér Radim Bánovský jel vyzkoušet, jak dlouho teď trvá cesta z Brna do Prahy.

Situaci na místě monitoruje reportér Radim Bánovský, který byl v poledne na odpočívadle u Velkého Meziříčí. "Do kolony jsme naštěstí zatím nevjeli. Musím říct, že provoz doposud byl poměrně plynulý, snad jedině u Ostrovačic nás zbrzdilo zúžení, jednalo se ale o zdržení v rámci minut," řekl reportér ve 12:15.

U Velkého Meziříčí by ale podle něj řidiči mířící na Prahu měli zbystřit, protože za sjezdem na Jihlavu začínají kolony. Právě tam řidiči mají poslední šanci se rozmyslet, jestli sjedou výjezdem na Měřín, Velký Beranov nebo na Jihlavu, kde se už od úterního poledne tvoří kolony.

Související obsah

"Pokud budou řidiči chtít jet po dálnici a nevyužijí objízdnou trasu například přes Havlíčkův Brod, je dobré zastavit se na odpočívadle u Velkého Meziříčí, kde si můžou doplnit tekutiny a jídlo, protože je velmi pravděpodobné, že si pak postojí v koloně," radí reportér Bánovský.

Řidičům aktuálně kromě prací na silnici můžou komplikovat cestu i nehody. Ve 12:15 provoz na dálnici komplikovala nehoda na 104. kilometru ve směru na Prahu a v opačném směru na 216. kilometru, kde se srazila dvě osobní auta a motorka.

Radim Bánovský, ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události