VIDEO Hazard se životem

Myslel, že se sveze zadarmo? Muž vylezl na křídlo startujícího letadla

Muž vylezl na křídlo letadla
Zdroj: Instagram, otto_orondaam
Muže na křídle vyfotil jeden z cestujících
Téma:

Muž, který vylezl na křídlo startujícího letadla, vyděsil v pátek cestující z nigerijského města Lagos. Incident natočil jeden z pasažérů, který také neuvěřitelnou situaci popsal. Podle nigerijských úřadů byl muž zadržen.

Piloti letadla patřícího aerolinkám Azman Air se v pátek ráno chystali k odletu, když si jeden z nich všiml neznámého muže, který se objevil na ranveji. Startující letadlo, kolem kterého se muž pohyboval, proto zpomalili a nakonec motory úplně vypnuli.

 

V tu chvíli se zřejmě muž rozhodl chopit příležitosti a vylezl na levé křídlo. Podle vyjádření aerolinek se pokoušel otevřít dveře nouzového východu a dostat se do kabiny. Pilot proto zavolal řízení letového provozu, aby vše nahlásil, píše portál CNN.

 

Podle prohlášení letiště Murtaly Muhammeda v nigerijském Lagosu, kde se incident odehrál, byl muž zadržen policií a převezen k výslechu. Další osud muže ani důvod, proč na křídlo startujícího letadla vyskočil, nejsou známy.

 

 

 

Kritická situace, kterou museli piloti řešit, podle letiště nijak nezpozdila odlet letadla do nigerijského Port Harcourt, ale cestující pořádně vyděsila. Jeden z nich vše natočil na mobil a poté zveřejnil na instagramu i se svým svědectvím. V něm tvrdí, že se ochranka objevila až po 37 minutách.

 

Muž podle něj vyběhl z buše přímo ke startujícímu letadlu. "Ten chlap, na rukou rukavice, pak začal obcházet kolem a taky pod křídlem. Pak hodil nějaký batoh do motoru. (...) Mám tolik otázek, ale v tuhle chvíli nemůžu ani dýchat," napsal Otto na sociální síť.

 

Video neuvěřitelné situace:

Zobrazit pspvek na Instagramu

Guys this is an emmergency o. For 30 minutes we have been stuck at the runway at MMIA by an unidentified man who ran to the aircraft with a bag. Security has not showed up and everyone is panicking. I have so many questions to ask but right now I can't even breathe. Pls share this to all relevant authorities. Dear Nigeria!!!!! Update: He has finally been apprehended and we've all disembarked from the flight. FAAN authorities showed up 23minutes into the scene but were scared to approach him. Security eventually shows up after 37mins. ______ How it happened!! So our flight was taxing on the runway and about taking off when this man shows up running towards the moving aircraft from the bush. The pilot and a few passengers spotted him running towards the aircraft and the pilot immediately slowed down and quickly put off the engine. The guy approaches the plane with gloves and starts walking around and under the aircraft holding a bag which he dropped inside the engine. Thanks to the Pilot of the Azman Airline for quickly observing and taking swift action.. I still have a million and one questions to ask cos anything could have gone wrong! Nigeria will work perfectly someday. This I know.

Pspvek sdlen Amb. Otto Orondaam (@otto_orondaam),

epa TN.cz