Přísný trest

Na chodbě paneláku našli mrtvé dítě. Matku odsoudili na 16,5 roku

Téma:

Ženu, která nechala na chodbě pražského domu tašku s mrtvým novorozencem, poslal soud na 16,5 roku do vězení. Rozsudek je nepravomocný. Viní ji z toho, že vražda dítěte byla plánovaným činem. Tělo našli vloni na jaře na chodbě domu na sídlišti Velká Ohrada v pražských Stodůlkách.

Podle soudu žena novorozence buď přímo udusila, nebo ho záměrně nechala ležet bez pomoci na studeném místě, kde se udusil z podchlazení. Chlapcovo tělo pak zabalila do igelitové tašky, kterou ráno nechala na skříňce hydrantu v suterénu domu.

 

Dítě po narození prý nekřičelo, ani se nehýbalo, řekla u soudu žena. To však vyvrátili znalci, podle nichž byl chlapec zdravý a několik desítek minut po porodu ještě žil.

 

 

Žena tajně a bez pomoci porodila v bytě její známé v noci mezi 4. a 5. březnem loňského roku. V bytě spaly dvě další ženy, ty prý ale o ničen nevěděly. Žena své těhotenství tajila, po porodu byt uklidila a odešla.


Během těhotenství také nechodila k doktorovi, ani se nesnažila zajistit pro dítě náhradní péči. Pro čtyřiatřicetiletou ženu se základním vzdělání byl toto již třetí porod, o jedno její dítě se stará otec a další dala hned po porodu na adopci.

Související témata:
vbo TN.cz