NEŠTĚSTÍ V RUMUNSKU

Ohnivé peklo v Rumunsku! V nemocnici uhořelo nejméně 10 lidí

Martin Bláha
Martin Bláha
Aktualizováno 15:09
15.11. 2020 11:06
Téma:

Smrtící požár vypukl v rumunské nemocnici, kde leží pacienti s koronavirem. Zahynulo při něm nejméně 10 lidí. Jedná se o nejničivější požár v zemi od roku 2015, tehdy uhořelo v nočním klubu 64 lidí.

Požár nemocnice v severovýchodním Rumunsku, která se stará hlavně o pacienty s koronavirem, si vyžádal dosud 10 obětí. Dalších 10 lidí utrpělo zranění, z toho sedm je ve vážném stavu. Požár vypukl v sobotu večer na jednotce intenzivní péče nemocnice ve městě Piatra Neamt.


Mezi oběťmi jsou pacienti i personál nemocnice. Podle rumunské televize Digi24 utrpěl vážné popáleniny také jeden z lékařů. "Požár pravděpodobně způsobil zkrat," uvedl ministr zdravotnictví Nelu Tataru. Podle výpovědi očitého svědka požáru předcházel výbuch lahve s kyslíkem.


Požár přežilo 6 pacientů, kteří byli převezeni do nemocnice v Jasi. Případ převzal speciální prokurátor, který už před pěti lety vyšetřoval požár v nočním klubu, při kterém uhořelo 64 lidí a 184 bylo zraněno.


Požár v nočním klubu Colective v Bukurešti vyvolal v roce 2015 masivní protesty. Rumunská vláda tehdy dokonce podala demisi. V té době zemi vedla sociálnědemokratická strana PSD. 

 


V sobotu bylo v rumunských nemocnicích téměř 13 tisíc lidí s koronavirem, z toho 1172 na jednotkách intenzivní péče. Současný ředitel zařízení, kde požár vypukl, byl jmenován před pouhými třemi týdny. Jeho předchůdce rezignoval kvůli špatnému zacházení s pacienty ze strany nemocnice.

Související témata:
TN.cz