přechod na DVB-T2

Na jihu Čech se vypnou vysílače. Pozor, ať nepřijdete o kanály TV Nova

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Publikováno 19. 2. 2020
Téma:

Už v noci ze středy na čtvrtek se některým divákům televize Nova ukáže místo oblíbených programů Nova 2, Nova Action a Nova Gold jen černá obrazovka. Tentokrát se vysílací standard DVB-T vypne na jihu Čech.

Současný vysílací standard DVB-T se v noci vypne v Jihočeském kraji na vysílačích České Budějovice - Kleť, Prachatice - Kreplice, Volary, Dačice a Vimperk - Pod Homolkou.

 

Pokud tedy přijímáte televizní signál přes klasickou anténu, je nutné ověřit, jestli vaše televize nebo set top box podporují nový formát vysílání DVB-T2. Přístroj má na sobě štítek s označením DVB-T2 HEVC a informace by měla být uvedena i v manuálu.

 

 

 

Ověřit to můžete i tak, že naladíte jakýkoli kanál a v jeho názvu vidíte /T2. Abyste o své oblíbené televizní stanice nepřišli, je nutné po vypnutí vysílače vaši televizi nebo set top box přeladit. Samotné přelaďování je jednoduché - v menu spusťte automatické vyhledávání nebo ladění a do paměti se vám načtou všechny dostupné kanály včetně stanic TV Nova.

 

V případě, že přijímáte televizní signál přes satelit, kabel nebo internet, nic řešit nemusíte. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, volejte na informační linku 800 770 770, nebo se podívejte na stránku nova.cz/hd, kde najdete veškeré informace. A třeba i to, kdy se signál vypne ve vašem kraji.

sei TN.cz