Domácí

Místo oblíbených kanálů černo. Tyto vysílače v noci vypínají DVB-T

Už v noci z úterý na středu se některým divákům televize Nova ukáže místo oblíbených programů Nova 2, Nova Action a Nova Gold jen černá obrazovka.

V noci se vypne současný vysílací standard DVB-T v Karlovarském kraji na vysílačích v Mariánských Lázních, Jáchymově, na Klínovci a v Tachově.

Pokud tedy přijímáte televizní signál přes klasickou anténu, je nutné ověřit, jestli vaše televize nebo set top box podporují nový formát vysílání DVB-T2. Přístroj má na sobě štítek s označením DVB-T2 HEVC a informace by měla být uvedena i v manuálu.

Ověřit to můžete i tak, že naladíte jakýkoli kanál a v jeho názvu vidíte /T2. Abyste o své oblíbené televizní stanice nepřišli, je nutné po vypnutí vysílače vaši televizi nebo set top box přeladit.

Samotné přelaďování je jednoduché - v menu spusťte automatické vyhledávání nebo ladění a do paměti se vám načtou všechny dostupné kanály včetně stanic TV Nova.

Související obsah

V případě, že přijímáte televizní signál přes satelit, kabel nebo internet, nic řešit nemusíte. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, volejte na informační linku 800 770 770, nebo se podívejte na stránku nova.cz/hd, kde najdete veškeré informace. A třeba i to, kdy se signál vypne ve vašem kraji.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz