Pardubický kraj

Na Orlickoústecku se zřítil malý vrtulník. Posádku odvezla sanitka

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 1. 7. 2020
Téma:

Hned čtyři hasičské jednotky vyjížděly k nehodě, která se stala ve středu v podvečer u Šanova, části obce Červená Voda. Zřítil se tam dvousedadlový vrtulník. Jeho dvoučlenná posádka skončila s lehkými zraněními v péči lékařů.

K nehodě došlo zhruba 50 metrů od heliportu při přistávacím manévru. Ve vrtulníku – vírníku byli v té době dva lidé. Ti si ze střetu se zemí naštěstí odnesli jen lehká zranění. Záchranná služba je převezla do nemocnice.

 

"K letecké nehodě vyjížděly čtyři jednotky požární ochrany ve středu v podvečer do Červené Vody, obecní části Šanov. Při přistávacím manévru, z výšky zhruba 1 metr, spadl dvousedadlový vírník. V době nehody byly ve vrtulníku – vírníku dvě osoby," řekla mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

 

 

"Hasiči vírník zajistili. Zachytávali unikající provozní náplně a zabránili vzniku požáru. Odstraňování následků nehody ze strany hasičů trvalo dvě hodiny," dodala Horáková.

 

Na rozdíl od klasických vrtulníků nemá vírník rotor poháněný vlastním motorem. Místo toho je opatřený vrtulí. Proč k pádu stroje došlo, vyšetřuje Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

 

GALERIE: Na Orlickoústecku se zřítil malý vrtulník

1
/
2
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Pád vrtulníku-vírníku na Orlickoústecku - 1

TN.cz