Česká obchodní inspekce

Pozor na nebezpečnou teplákovku! Vašemu dítěti hrozí uškrcení

Nebezpečná teplákovka
Zdroj: ČOI
Nebezpečná teplákovka
Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 11:15
18.1. 2021 10:34
Téma:

Česká obchodní inspekce (ČOI) objevila na trhu nebezpečnou teplákovou soupravu, která nesplňuje bezpečnostní požadavky oblečení pro děti. Pokud se při běžném nošení vrchního dílu soupravy utáhnou šňůry v oblasti hrdla, hrozí vážné poranění.

Inspektoři zjistili nebezpečnou dětskou teplákovou soupravu značky Yvon Fashion, která je určena dětem ve věku šesti let. Má dva díly - mikinu s kapucí černé barvy s různými vzory a černé kalhoty s růžovým vzorem.

 

Mikina má dlouhé rukávy a na jej přední straně je kostěný zip a zažehleny nápisy NEW YORK UNIVERSITY 1986, REDCORNER CLUB, ATHL.DEPY COLLEGE OF 1986. V horní části mikiny je nášivka s vyobrazením lva a textem CHAMPIONS 86.

 

 

Mikina má kapuci, na které je zhotoven tunýlek s provlečenou funkční růžovou šňůrou s volnými konci pro stažení kapuce. "Oblečení určené pro malé děti nesmí být navrhováno, vyráběno nebo dodáváno se šňůrami na stažení nebo funkčními šňůrami v oblasti hlavy, krku nebo horní části hrudníku. Utažením šňůr v oblasti hrdla dítěte může dojít až k následnému uškrcení,“ uvedl mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

 

E-shop uváděl obří slevy, objednávky zrušil. ČOI vysvětlila, na co má zákazník právo. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz