mafie ve vládě?

Nagyová řídila Nečase, kdo ale řídil Nagyovou? Známe štědré dárce

Rittig, Nagyová
Zdroj: isifa.com

V očích lidí kdysi mocný premiér Petr Nečas zažívá krušné dny, když se ukazuje, že jej v mnoha věcech fakticky řídila jeho podřízená a současně milenka Jana Nagyová, nyní již Nečasová. Otázkou však zůstává, kdo řídil právě Janu Nagyovou.

Anketa

Proč podle vás řídila Nagyová Nečase?

Hlasovalo 3899 lidí.
Jana Nečasová nyní stojí před soudem, aby vysvětlila, proč na tehdejší Nečasovu manželku Radku nasadila agenty vojenské rozvědky.
 

Vše totiž nasvědčuje tomu, že je zneužila jen proto, aby měla dohled nad svou životní rivalkou. Neméně palčivou otázkou však zůstává, zda její prospěch byl jediný, který ji zajímal.
 

Při poslechu telefonních hovorů, které byly přehrány v pondělí u soudu, je zřejmé, že Jana Nagyová jednala hlavně ve svůj prospěch ve snaze odstranit Radku Nečasovou. Mohla ale ovlivňovat kroky premiéra i v zájmu někoho jiného? Mohla se Nagyová zodpovídat někomu z politického zákulisí.
 

Při pohledu na dary za neuvěřitelných deset milionů korun, kvůli kterým u Nagyové dokonce zasahovalo policejní komando se nabízí otázka, jestli jde opravdu pouze o malé pozornosti a upomínkové předměty. Ukázalo se, že to byly dary od vlivných lobbistů či manažerů různých firem.

 


Drahý náhrdelník a náramek koupil Nagyové známý právník pracující pro stát Karel Muzikář. Exšéfku kabinetu obdaroval i bývalý ředitel Státního pozemkového fondu Petr Šťovíček, ten jí dal kabelku za 15 tisíc korun.
 

Jedním z velmi štědrých dárců byl také lobbista Ivo Rittig, s jehož spolupracovníky byla Nagyová v častém kontaktu a dokonce existuje podezření, že jim vynášela tajné informace. Ze spolupráce policie podezírá i bývalého šéfa Úřadu vlády Lubomíra Poula, který měl celou výměnu informací zprostředkovat.

jox TN.cz