Koronavirus ve výrobě

Desítky nakažených ve slovenské bagetárně. Jídlo vozila i do Česka!

Koronavirus v Pierre Baguette
Zdroj: Pierre Baguette
Koronavirus se prokázal u zaměstnanců Pierre Baguette.
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 13. 8. 2020
Téma:

Známá slovenská firma Pierre Baguette, která vyrábí sendviče, panini a obložené bagety, eviduje desítky zaměstnanců pozitivních na koronavirus. Bagety oblíbené zejména v Polsku a Rakousku společnost dovážela i do Česka.

Firma na jihu Slovenska zaměstnává více než 550 lidí. První série testů odhalila koronavirus u 21 z nich. Výsledky testů ostatních zaměstnanců by vedení společnosti mělo znát ve čtvrtek. Informoval o tom slovenský web tvnoviny.sk. Zástupce společnosti zákazníky ujistil, že nakažení pracovníci jsou v karanténě a veškeré vyráběné potraviny jsou zcela bezpečné.

  

"Neexistuje důkaz, že by potraviny v souvislosti s Covid-19 představovali pro veřejnost nějaké riziko. Za hlavní způsob přenosu se považuje přenos z člověka na člověka. Můžeme garantovat, že naše výrobky vyrábí jen lidé s negativním výsledkem testu na Covid-19, kteří nebyli v úzkém kontaktu s pozitivně testovanými osobami," ujistil Andrej Gerstner, který zastupuje společnost Pierre Baguette.

 

 

Panini a bagety slovenské firmy se dostaly i do Česka. Objevily se v nabídce jednoho obchodního řetězce s potravinami, stejně jako některých benzínových stanic. V případě velkoobchodního řetězce bylo ale zboží z nabízeného sortimentu staženo. Podle vyjádření mluvčí řetězce stažení se situací na Slovensku nijak nesouvisí.

TN.cz