vyzrazování informací

Nečasová znovu u soudu: Tohle ukázaly hodiny odposlechů

Městský soud v Praze dnes začal projednávat nejočekávanější část kauzy, která před třemi lety vedla k pádu tehdejší vlády premiéra PetraNečase. Na lavici obžalovaných sedí Nečasova manželka Jana Nečasová, dříve Nagyová, a to po boku lobbisty Ivo Rittiga.

V celé kauze jde o to, že Jana Nečasová měla podle obžaloby vyzrazovat tajné informace Bezpečnostní informační služby lobbistovi Ivo Rittigovi. Mělo se to týkat i případů, kde je vyšetřován přímo Ivo Rittig.  

 

Nagyová neměla k těm utajovaným informacím přístup. Podle obžaloby ale využila toho, že je dostával od Bezpečnostní informační služby její přítel, dnes už manžel, tehdejší premiér Petr Nečas.

 

Soud dnes celé odpoledne přehrával odposlechy, které mají vyzrazování utajovaných informací dokazovat. Na odposleších mimo jiné má Ivo Rittig instruovat své právníky, aby získávali tyto informace od Jany Nagyové - Nečasové.

 

 

Obžalovaní se brání, že v odposleších nic takového slyšet není a velká část těch odposlechů je nesrozumitelná. Bude tedy na soudu, jak celou věc vyhodnotí. Soudní jednání je zatím naplánováno do středy tohoto týdne. Není ale ještě jasné, jestli už ve středu bude vyhlášen rozsudek.

Související témata:
mom/Hanuš Hanslík TN.cz