zásah IZS

Na jihu Čech vykolejil rychlík! Dráhy musely zavést náhradní dopravu

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 20. 12. 2020 20:53
19.12. 2020 19:26
Téma:

V sobotu v podvečer vykolejil ve stanici Hluboká nad Vltavou-Zámostí vlak R655 "Rožmberk". Na místě podle Českých drah zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému. Provoz na trati je přerušen. Nikdo nebyl zraněn.

Provoz mezi stanicemi Hluboká nad Vltavou – Zámostí bude podle předpokladu Správy železnic i odhadu Českých drah přerušený až do úterý. Na místo v neděli přijel speciální nehodový vlak, který by měl zajistit nakolejení celé soupravy.

 

Nehodu řeší i drážní inspekce. Škody na místě byly odhadnuty na téměř čtyři miliony korun."V rámci šetření a prováděných komisionálních prohlídek bude mimo jiné prověřen i technický stav vlaku," uvedla Drážní inspekce v neděli na svém webu s tím, že rychlík pravděpodobně vykolejil kvůli závadě na výhybce.
 

 

O mimořádné události informovaly České dráhy na svém portálu. Vlak vykolejil v sobotu krátce před půl sedmou večer ve stanici Hluboká nad Vltavou-Zámostí.

 

"Podle mně dostupných informací vykolejil rychlík jedoucí z Plzně do Jihlavy asi v 18:25 v Hluboké nad Vltavou - Zámostí. Vykolejila lokomotiva a čtyři vagóny. Dojít k tomu mělo na výhybce, zranění ani mrtví hlášeni nebyli," řekl na dotaz TN.cz před 20. hodinou mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

 

 

Podle informací TV Nova vykolejil rychlík asi 300 metrů od stanice, ve vlaku v době nehody cestovalo 29 lidí, všichni se dostali ven bez pomoci hasičů.

 

Provoz mezi stanicemi Hluboká nad Vltavou-Zámostí a Chotýčany je přerušen. Společnost zřídila náhradní autobusovou dopravu.

  

"Cestující z vlaku R 655 budou za pomoci Hasičského sboru evakuováni z místa mimořádné události do stanice Hluboká nad Vltavou-Zámostí. V úseku Hluboká nad Vltavou-Zámostí - Veselí nad Lužnicí budou cestující přepraveni autobusem náhradní dopravy. Ve stanici Veselí nad Lužnicí si cestující přestoupí do vlakové soupravy," informovaly České dráhy.

 

 

Společnost bude termín obnovení provozu upřesňovat podle vývoje nakolejovacích a odklílezích prací.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

 

GALERIE: Na jihu Čech vykolejil vlak

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
V Hluboké nad Vltavou vykolejil vlak - 3

TN.cz