Zakladatel amazonu

Nejbohatší pár planety se rozvádí. Miliardář Jeff Bezos bude k mání!

Jeff a MacKenzie Bezos
Zdroj: Profimedia
Téma:

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos se po 25 letech manželství rozvádí. Informoval o tom ve středu na svém Twitteru. Jeho jmění se odhaduje na 137 miliard dolarů, tedy zhruba 3 biliony korun.

Na twitterovém účtu zakladatele a generálního ředitele společnosti Amazon se dnes objevilo společné prohlášení obou manželů. "Měli jsme společně skvělý manželský život a vidíme rovněž úžasnou budoucnost jako rodiče, přátelé a partneři v projektech a podnikání," uvedli.

 

Jeff a MacKenzie se potkali ještě jako zaměstnanci v investiční společnosti DE Shaw v New Yorku. Bezos byl v té době víceprezidentem firmy a jeho budoucí žena nastoupila jako vědecký pracovník.

 

 

V roce 1993 si Jeff Bezos o šest let mladší spisovatelku MacKenzie vzal. O rok později pak založil firmu Amazon. Nejprve začínal s prodejem knih a postupně ze společnosti vytvořil světový gigant, který se stal jedním z největších eshopů. S manželkou mají dohromady čtyři děti.

 

 

Jeho majetek se postupně vyšplhal na 3 biliony korun. V roce 2018 byl vyhlášen nejbohatším člověkem planety a sesadil tak Billa Gatese. Pár ještě neuvedl, jak si obrovský majetek rozdělí.
 

pan TN.cz