nemocná je i matka

Nejmladší pacient na světě: V Británii potvrdili koronavirus novorozenci

Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
14.3. 2020 10:52
Téma:

V nemocnici v Londýně vyšel pozitivní test na koronavirus novorozenému miminku. Jedná se tak v tuto chvíli o nejmladšího potvrzeného pacienta. Není jasné, zda se dítě nakazilo při porodu, anebo v děloze.

Několik dní před porodem do nemocnice v Lodnýně dorazila žena kvůli obavám, že má zápal plic. Lékaři jí provedli test na koronavirus, výsledky však dostala až po porodu, uvedl britský deník The Sun. Test u ní nákazu potvrdil, okamžitě proto odebrali vzorek i dítěti.

 

Koronavirus se posléze potvrdi i u novorozence, jedná se tak aktuálně o nejmladšího známého pacienta na světě. Lékaři každého z nich léčí v jiných nemocnicích. U dítěte potřebují především zjistit, zda se nakazilo při porodu, anebo už v děloze.

 

 

Na sociálních sítích se sdílí řada mýtů o koronaviru, mezi nimiž je i ten, že se děti virem nakazit nemohou. Není to však poprvé, kdy se nakažené matce narodilo dítě, u kterého se rovněž potvrdil koronavirus. Na začátku února se obdobný příběh odehrál i v Číně.


Ve frýdecko-místecké nemocnici se potvrdil koronavirus u zdravotní sestřičky, nakazila se zřejmě od pacienta. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Tiskové sdělení