tragédie na Zélandě

Nejslavnější youtuber světa je zničený. Vrah miloval jeho videa

PewDiePie
Zdroj: ČTK, Instagram/ PewDiePie
Slavný youtuber je po útoku zdrcený
Téma:

Nejsledovanější youtuber na světě PewDiePie je zdrcený teroristickým útokem na Novém Zélandě. Jeden z útočníků totiž před vražděním zmínil jeho jmého. Ve svém projevu na videu terorista nepřímo uvedl, že ho švédský youtuber k činu inspiroval. Ten s tím ale nechce mít nic společného.

Nejsledovanější youtuber na světě, 29letý Felix Kjellberg, který si říká PewDiePie, je zničený po teroristickém útoku na Novém Zélandě. Jeden z útočníků na slavného youtubera ve svém projevu odkázal.

 

Terorista průběh po celou dobu nahrával a vysílal ho živě. Na jednom záběru jede autem a krátce před zahájením palby říká: "Pamatujte mládeži, podporujte PewDiePie." Nepřímo tak uvedl, že brutální útok je inspirován videi kontroverzního youtubera.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

Ten se živí tím, že hraje počítačové hry a přitom je komentuje. Jeho kanál sleduje skoro 90 milionů odběratelů. Na videu, které vzhledem k jeho brutalitě redakce TN.cz nebude zveřejňovat, je vidět, že je celý incident natáčen očima útočníka, jak se to dělá v akčních počítačových hrách. Na záběrech je vidět pouze část ruky a zbraň, nikoliv sám útočník.

 

 

 

Švédský youtuber PewDiePie, který byl dříve na základě jednoho svého videa obviněn z podpory rasismu a antisemitismu, reagoval na útok takřka bezprostředně po něm. "Právě jsem slyšel zprávu o událostech v Christchurch na Novém Zélandě. Jsem naprosto znechucený tím, že ta osoba vyslovila moje jméno," vyjádřil se na twitteru šokovaný Felix. "Mé srdce a mé myšlenky patří obětem, rodinám a všem, které tahle tragédie zasáhla," dodal youtuber.

 

Policie v souvislosti s útokem v mešitách, při kterých zahynulo nejméně 49 lidí a další desítky byly zraněny, zadržela čtyři podezřelé. Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardenová označila tento den za jeden z nejtemnějších v historii země.

sei TN.cz