Multikino Galaxie

Nejstarší multikino v Česku nadobro končí! Fanoušky filmů bavilo 23 let

Multikino
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Jan Pánik
Jan Pánik
Publikováno 18. 9. 2019
Téma:

Po více než dvaceti letech končí první české multikino Galaxie v pražských Hájích. Sledovat filmy v něm lidé mohli už v roce 1996. Ve středu 18. září však otevřelo své brány naposledy.

V roce 1996 se na pražském Jižním městě začala psát nová kapitola zábavy v České republice. Kousek od stanice metra Háje bylo otevřeno úplně první multikino. Milovníci filmů tak mohli uspokojit své touhy v osmi sálech pro celkem 1100 diváků.

 

Ve středu však nejstarší české multikino dospělo na konec své cesty. "Z obchodního rozhodnutí skupiny Cineworld Group PLC se kino uzavírá k dnešnímu dni, tedy 18. 9. 2019," potvrdila TN.cz mluvčí multiplexů Cinema City Lucie Veselá.

 

 

Co je přesným důvodem uzavření, ale společnost neprozradila. O konci multikina na Jižním městě se přitom mluvilo už v roce 2016. Tehdy mělo být důvodem otevření 18sálového megaplexu v nedalekém obchodním centru.

 

Od roku 1996 se multikina výrazně rozšířila nejen po celé Praze, ale také do dalších měst v České republice. K dnešnímu dni se jejich počet znásobil na celkových třicet.

 

TN.cz