Nové lety

Z pražského letiště už se dá znovu létat! Provoz obnovily první dvě linky

Letiště Václava Havla Praha
Zdroj: Profimedia
Téma:

Na pražském letišti se začínají obnovovat první pravidelné lety, cestující se nově opět dostanou do Amsterdamu nebo Düsseldorfu. Některých letů se navíc přijatá opatření vůbec nedotkla.

Letečtí dispečeři stále zažívají dříve nepoznaný klid, v pondělí však přesto došlo k obnově již druhé pravidelné letecké linky. Do provozu bylo znovu uvedeno spojení mezi Prahou a Amsterdamem, již v neděli pak vzlétlo do vzduchu letadlo společnosti Eurowings, které zajišťuje dopravu mezi Prahou a Duesseldorfem.

 

Přepravu do holandské metropole bude řešit nizozemská společnost KLM, která s ohledem množství cestujících zaslala menší letadlo, jež bude mezi městy prozatím pendlovat jednou denně. Do sousedního Německa jsou pak vypraveny dva lety týdně. Další dopravci zatím obnovení linek neoznámili.

 

 

Přijatá opatření kvůli koronaviru a uzavřené hranice prakticky ukončily provoz na českých letištích, v uplynulých týdnech proto probíhaly prakticky jen repatriační lety nebo přeprava zdravotnických pomůcek.

 

Zachovány zůstaly po celou dobu jen linky z Prahy do Sofie a běloruského Minsku. Ani obnovené spojení ale nic nemění na přijatých pravidlech – případní cestující musejí po návratu předložit negativní test na koronavirus starý maximálně čtyři dny nebo strávit 14 dní v karanténě.

 

TN.cz