Vadí jim i cena

Nové logo Prahy 3: Lidé cení jednoduchost, ale i vtipkují

Nová vizuální koncepce Prahy 3 - 5
Zdroj: Praha 3
Michaela Trochová
Michaela Trochová
Aktualizováno 21:10
15.1. 2020 20:59
Téma:

Městská část Prahy 3 se ve středu pochlubila novým logem a celkovou vizuální koncepcí. Zatímco někteří oceňují krásu jednoduchosti a pestrost, jak se dá s logem zacházet, najdou se i odpůrci a posměváčci.

Kritické poznámky si městská část vysloužila v prvé řadě za cenu, za kterou logo pořídila. Některým se cena 350 tisíc zdá za jedno logo příliš. Za vyplacenou částkou se ale skrývá odměna za celou vizuální koncepci. Cení se samozřejmě i nápad, přijít s něčím originálním a chytlavým není snadné, tvůrci navíc netuší, zda investovaná energie nepřijde vniveč, když se s návrhem do výběrového řízení slouží.

 

Autory vítězného návrhu jsou Jakub Vaněk a Barbora Micajová z Jakub Vaněk Studio. V novém logu se snažili zobrazit, že Prahu 3 řada lidí vnímá jako místo setkávání, místo s unikátními sousedskými vztahy, které charakterizovaly typické pavlačové domy.

 

GALERIE: Praha 3 má nové logo

1
/
6
Zdroj: Praha 3
Nová vizuální koncepce Prahy 3 - 5

 

"Máme velkou radost, že autory jsou mladí lidé, kteří mají evidentní vztah k naší městské části," podělilo se o své dojmy vedení městské části na svém facebooku. Vítězný návrh byl vybrán s více než osmdesáti přihlášených soutěžních příspěvků. A líbí se i lidem. "Je to jednoduché a dosadit si k těm čárkám může kdokoliv cokoliv. Mně se to líbí moc," napsala paní Ludmila na facebooku městské části.

 

 

Najdou se ale i kritici, kterým se návrh příliš nelíbí, nejen kvůli pořizovací ceně. Přirovnávají ho k lajnám kokainu, rozpadajícímu se domečku z karet, čárkám na hospodském účtu, vadí jim i podobnost s logem kapely Tři sestry. Sociální sítě se pomalu plní vtípky na adresu nového loga trojky.

 

 

 

 

Související témata:
TN.cz