jak žijí dnes

Nový domov: Dětem se ozvala máma! Má úchylku, tvrdí babička

Ve středu večer jste mohli sledovat premiérový díl reality show Mise nový domov. Malý byt Marie a Jaroslava Čermákových se týmu podařilo proměnit v prostorné místo pro čtyři lidi, prarodiče se totiž starají o dvě vnoučata.

Když jejich dcera ztratila zájem o děti, neváhali ani minutu. Marie a Jaroslav si Anežku a Jarouška vzali k sobě domů, a to i přesto, že ani jednomu zdraví neslouží úplně tak, jak má.

 

Z toho, že si vzali děti do péče, obavy ani v nejmenším neměli. "Nad tím jsme vůbec nepřemýšleli. Bylo to automatické, jen jsme museli honem přemýšlet, kam je dáme spát a nad dalšími praktickými věci," popsala Marie.

 

"Byly jen dvě možnosti – buď dětský domov, nebo na úkor něčeho našeho se do toho pustit. A děti jsou spokojené, šťastné, nemarodí, učí se dobře. Největší obavu máme z toho, že stárneme. Nemáme ale čas myslet na to, jestli nás něco bolí," dodal Jaroslav.

 

GALERIE: Mise nový domov: Děti skončily v lese ve stanu!

1
/
12
Zdroj: TV Nova
Mise nový domov: Děti skončily v lese ve stanu! - 1

 

Dokud v bytě bydleli sami dva a děti jen občas přijely na návštěvu, byt jim stačil. Když si ale vzaly vnoučata k sobě, museli všechno předělat. "Byl to každý pes jiná ves. Dneska máme krásný nový byt, i když si na tu novotu musím zvyknout," řekla babička. Marie si vždycky přála novou kuchyň, říkali si ale, že už jim ta stará do smrti stačí. "Dnes má dokonce pračku se sušičkou, to v životě nepoznala," smál se dědeček.

 

Z přestavby bytu jsou nadšení. "Je to tady úžasný. Přestavovat se měly jen dětské pokoje, ale když jsme přijeli, byl přestavěný celý byt. Ani jsme nevěděli, kde jsme. Ale je to krásné, máme se tu dobře," popsali prarodiče.

 

RODINĚ MŮŽETE FINANČNĚ PŘISPĚT I VY! ČÍSLO ÚČTU NAJDETE ZDE

 

Život se jim po rekonstrukci hodně zjednodušil. Děti mají vlastní pokojíček, stoly, na kterých si píší úkoly, prarodičům zase ulehčil život sprchový kout, který dostali místo vany.

 

Ohromným zážitkem pro celou rodinu bylo také setkání se známými osobnostmi. "Vojta Kotek je hrozně hodný člověk. Vyprávěl nám historky z natáčení Rafťáků a mluvil s námi, jako by nás znal už dávno. Zajímal se i o naši situaci," pochvaloval si děda Jaroslav. Úžasné chvíle zažili také s Nikol Vaidišovou a Martinou Navrátilovou.

 

 

S dětmi prý hodně pomáhá jejich biologický otec a začala se znovu zajímat i dcera. Ozvala se asi týden po rekonstrukci. "Napsala jsem jí, že bude tenhle pořad, ať ví, na co se má připravit. Od té doby dětem volá a má zájem. Našla si práci a snaží se fungovat. Bydlí v Praze, děti u ní byly a říkaly, že má hezký byt," pochvalovali si prarodiče.

 

"Nikdy jsme jí to nevyčítali (že se zřekla dětí - pozn. red.), někdy jsme měli vztek, to ano. Ale pořád je to máma. Má takovou úchylku, že je nestabilní k přítelům, tam je ten problém. Ona pořád něco hledá," dodala Marie.

 

Děti si jejich matka bere někdy na víkendy a snaží se k sobě znovu najít cestu. "Ale bude to běh na dlouhou trať," zakončili babička s dědou.

 

Nestihli jste premiérový díl reality show Mise nový domov v televizi? Pustit si ho můžete na NOVA Plus nebo VOYO.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vzdala byste se vlastního dítěte?

VAŠE PŘÍBĚHY: Matka mi vyhrožovala děcákem

Mise nový domov: Příběh Michala vás zasáhne! Po smrti otce vyrůstal sám v katastrofálních podmínkách

mom TN.cz