Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Irský řetězec

Oblíbený obchod Primark míří do Prahy. Víme, kde a kdy otevře!

Primark
Zdroj: Profimedia

Nadšení mezi milovníky levných nákupů vyvolala zpráva o vstupu irského řetězce Primark do Česka. Obchod s extrémně levným oblečením totiž vznikne v centru Prahy. Podle informací Hospodářských novin to bude přímo na Václavském náměstí.

Už několik let čekají módní nadšenci na to, kdy Primark otevře svou prodejnu i v České republice. Nyní řetězec konečně oznámil, že podepsal nájemní smlouvu pro svůj obchod v centru Prahy. Konkrétní místo a datum otevření však zatím zástupci firmy neprozradili.

 

Deníku se však podařilo zjistit, že česká prodejna Primarku bude v novém domě, který vzniká na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Ten má být dokončen v květnu příštího roku. Předpokládá se tedy, že řetězec otevře své brány v roce 2020.

 

 "Primark je jeden z nejvýznamnějších globálních prodejců oblečení. Středoevropský trh je pro značku důležitý," řekl HN Jan Kotrbáček. Ten je zástupcem poradenské společnosti Cushman & Wakefield, která pomáhala irskému řetězci najít v Česku vhodné prostory.

 

 

Za nákupy do irského řetězce se každý rok vydávají tisíce Čechů. Nejbližší prodejny jsou v německých Drážďanech a rakouském hlavním městě. Cestovní kanceláře dokonce pořádají speciální zájezdy pouze za levným oblečením. Tomu však bude zřejmě brzy konec.

 

Praha není jediným místem, kam Primark nově expanduje. Před pár dny společnost vydala seznam míst, kde už zakrátko budou stát obchody s jejím zbožím.

 

 

Co se týče Velké Británie, společnost Primark plánuje otevřít nové obchody ve městech Hastings, Bluewater, Belfast a Milton Keynes. Mimo Spojené království pak v Bordeaux ve Francii, v Bruselu v Belgii, v německém Wuppertalu a v Utrechtu v Nizozemsku.

pan TN.cz