brutální útok

Oblíbený učitel obětoval ve Vrútkách život, aby ochránil své žáky a kolegy!

Jaroslav Budz
Zdroj: TV Markíza
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 11. 6. 2020
Téma:

Obětí brutálního útoku ve škole ve slovenských Vrútkách se stal oblíbený učitel a zástupce ředitelky Jaroslav Budz. Učil matematiku a chemii. Když se ocitli jeho žáci a kolegové v nebezpečí, nezaváhal a vyrazil proti útočníkovi. Zaplatil vlastním životem.

Pachatel podle portálu tvnoviny.sk začal útočit hned v první učebně, na kterou narazil. Napadl učitelku, neštítil se ani zaútočit nožem na 10leté děti. Když Jaroslav uslyšel, co se ve škole děje, okamžitě vyrazil na pomoc.

 

Záchranáři našli zraněného učitele na chodbě a okamžitě začali s oživováním. Jeho zranění ale byla velmi vážná a zemřel na místě.

 

Nebýt zásahu Jaroslava Budze, mohlo být obětí mnohem více, hodnotí tvnoviny.sk. Další zranění byli převezeni do nemocnice v Martinu. Učitelka a dva žáci byli zraněni velmi vážně.

 

 

"Mgr. Jaroslav Budz, učitel matematiky a chemie, který obětoval vlastní život, aby uchránil životy dětí a učitelů. Čest jeho památce," reagoval slovenský premiér Igor Matovič a následně dodal: "Oficiálně ho navrhnu paní prezidentce na udělení státního vyznamenání in memoriam."

 

Dvaadvacetiletý útočník se dal po svém činu na útěk, policie ho zastihla nedaleko jeho domu, kde byl zastřelen.

 

Na reportáž TV Nova o útoku ve Vrútkách se můžete podívat zde:

 

Související témata:
TN.cz