Oběť bodnul 17krát

Odsouzený vrah se skrýval dva roky. Chytili ho při nákupech. VIDEO

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 21. 10. 2019

Mostečtí kriminalisté dopadli o víkendu šestatřicetiletého Petra Sonnleitnera, který byl v nepřítomnosti odsouzen za pokus o vraždu, když v roce 2017 po roztržce před diskotékou v Rakovníku sedmnáctkrát bodl jiného muže. Ten přes vážná zranění přežil. Sonnleitner se skrýval dva roky, dopadli ho v mosteckem obchodním centru.

Zadržení hledaného muže, před kterým policisté varovali, že může být velmi nebezpečný, potvrdila v pondělí mluvčí středočeských policistů Vlasta Suchánková. Muže policisté dopadli v obchodním centru Central v Mostě. Odsouzený byl pravomocně ke 12 letům za pokus o vraždu a nedovolené ozbrojování.

 

"Hledaný 36letý muž v dubnu 2017, v Rakovníku, před jedním z tamních barů, sedmnácti bodnořeznými ranami napadl 43letého muže. Toho se lékařům, i přes velmi závažná zranění a kritický stav, podařilo zachránit," popsala Suchánková.

 

Před policisty se muž skrýval od 30. dubna 2017. To soudu nezabránilo v tom jej odsoudit v nepřítomnosti. Na muže byl vydán i celoevropský zatykač. Klec spadla o víkendu v Mostě. Policisty na Sonnleitnera upozornil člověk, který jej poznal.

 

"Nejprve se snažil před policisty utéct, což se mu nepodařilo, následně pak fyzicky proti jednomu ze zasahujících policistů zaútočil. Ti ho zpacifikovali a v poutech převezli na policejní oddělení. U sebe měl v době zadržení zavírací nůž a plynovou pistoli – ani jednu ze zbraní ale nestihl díky rychlému a včasnému zásahu policistů použít," dodala policejní mluvčí.

 

 

Odsouzeného muže tak čekají další potíže se zákonem. Policisté už zahájili stíhání pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě. Muž už je ve výkonu trestu. Policisté zkoumají, jestli se skrýval v Česku, nebo i v jiných evropských státech.

 

Konflikt se podle oběti rozhořel kvůli marihuaně. Pobodaný muž si před diskotékou chtěl půjčit zapalovač, aby si zapálil marihuanu, to se ale nelíbilo dalším mužům, kteří mu nadávali, že je feťák. Sonnleitner pak vytáhl nůž a muže pobodal.
 

Související témata:
TN.cz