REAKCE POLITIKŮ

"Odstupte, nikdo vám už neuvěří", vzkazují politici Prymulovi

David Mimra
David Mimra
23.10. 2020 8:55
Téma:

Je to neuvěřitelná drzost a plivnutí do tváře všem lidem, kteří dodržují pravidla. I taková slova zaznívají z úst opozičních politiků poté, co se v deníku Blesk objevily fotografie ministra zdravotnictví Prymuly, jak vychází kolem půlnoci bez roušky z restaurace v centru Prahy. Prymula by měl rezignovat i podle ministra vnitra Hamáčka.

Za noční návštěvu restaurace zkritizoval Prymulu i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Ten na Facebook napsal, že pravidla musí platit pro každého. "Ministr Prymula bohužel přišel tímto o veškerou důvěryhodnost jako hlavní tvář boje s pandemií. Jakkoliv je to složité, neboť je nezpochybnitelným odborníkem a hlavním autorem strategie proti Covidu, nemůže podle mě pokračovat jako ministr zdravotnictví ČR," uvedl Hamáček.

 

Už ráno začala na fotografie reagovat i opozice. "Pane ministře, omluvte se a okamžitě odstupte! Okamžitě, prosím! To je jediný způsob, jak ještě můžete přesvědčit veřejnost, že svá opatření myslíte vážně a že je lidé mají dodržovat," napsal poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09).

 

 

"Pamatujete na prasata v Orwellově Farmě zvířat? Přesně tak to je u nás. Všichni jsou si rovni, někdo rovnější. Tihle papaláši nemohou vést dobře náš stát v krizi. Nemají na to nejen manažersky, ale hlavně morálně. Důvěra je základ. Bez ní se vládnout nedá. Rezignujte," uvedl poslanec Vít Rakušan (STAN).

 

 

“Zůstaňte doma!“ Vláda papalášů, pokrytců a nadlidí. Pane ministře odstupte! Nikdo už vám nemůže věřit ani nos mezi očima!", uvedl poslanec Petr Gazdík (STAN).

 

 

"Denně umírají lidé. Zdravotníci se na pokraji vyčerpání starají o nemocné. Tisíce domácností řeší, z čeho budou vůbec žít. A v takové situaci ministr zdravotnictví poruší všechna myslitelná pravda. Pane Prymulo, rezignujte," uvedla poslankyně Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).

 

 

"Tady doslova platí, že kážou vodu a pijí víno. Opravdu si někdo ještě myslí, že tato vláda nás dokáže provést pandemií? Ministr Prymula a místopředseda hnutí ANO Faltýnek se vysmáli všem lidem, kteří se bojí o svoje zdraví, o život svých blízkých a o holou existenci," napsal Petr Fiala (ODS).

 

 

Romana Prymulu zkritizoval na sociální síti i další člen ČSSD ministr kultury Lubomír Zaorálek. "Chování p.Prymuly, kdy pod rouškou noci navštěvuje restaurace, ačkoliv jejich provoz sám zastavil a neobtěžuje se ani nosit roušku, je naprostá arogance moci a papalášství v nejhorší možnou chvíli. Nelze něco nařizovat občanům a sám se chovat jako nadčlověk. Měl by ihned rezignovat," napsal na Twitter Lubomír Zaorálek (ČSSD).

 

 

Prymulova noční návštěva restaurace rozčílila i Piráty. "Pokud jsou informace médií pravdivé, jde o naprostý výsměch a pohrdání občany. A také zdravotníky a dobrovolníky, kteří pracují v nemocnicích. Není možné, aby pan ministr Prymula i místopředseda ANO Faltýnek porušovali opatření platná pro všech deset milionů občanů," uvedl na sociální síti poslanec Ivan Bartoš (Piráti).

 

 

Jak se k výměně ministra vyjádřil Vít Rakušan, se podívejte v reportáži:

Související témata:
TN.cz