Praští do toho

Pár měsíců po rozvodu se znovu žení! Hamáček si bere bývalou členku ODS

Jan Hamáček
Zdroj: Ministerstvo vnitra České republiky
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD)
Lucie Staničková
Lucie Staničková
30.7. 2020 8:35
Téma:

Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček se jen pár měsíců po rozvodu s první manželkou Kamilou bude znovu ženit. Tento týden si vezme bývalou pražskou političku Gabrielu Kloudovou. Ta se stane jeho druhou manželkou.

O události informovaly SeznamZprávy, kterým radostnou novinu Hamáček potvrdil. "Ano, budu se ženit,“ řekl. Mluvčí ČSSD Eva Gregorová informaci TN.cz také potvrdila.


Jeho ženou se ke konci týdne stane oficiálně bývalá pražská politička ODS a vlivná úřednice Gabriela Kloudová. O jejich blízkém vztahu se v politických kruzích hovořilo už delší dobu.

 

Informace o Hamáčkově svatbě však nenechala některé klidnými a museli se k tomu vyjádřit: 
O Kloudové se poprvé začalo mluvit v době vlády Mirka Topolánka (ODS), byla totiž považována za jeho pravou ruku. Jako členka ODS působila v letech 2010 až 2014 v zastupitelstvu hlavního města.


Z ODS však odešla a v roce 2013 ve sněmovních volbách kandidovala za blok Hlavu vzhůru Jany Bobošíkové. Ten se však ve volbách propadl. V roce 2014 pak nastoupila do úřadu místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace.

 

 


Po volbách v roce 2017 se hovořilo, že se stala konzultantkou u ministra vnitra a předsedy ČSSD Jana Hamáčka.


Ten na začátku letošního roku oznámil, že se rozvádí po 13 letech s manželkou Kamilou. Rozvod jim však zkomplikovala pandemie koronaviru, která na nějakou dobu zastavila chod soudů. Oficiálně úřad rozvod potvrdil až na začátku června.


Také pro Kloudovou to nebude první svatba. V roce 2015 si totiž vzala někdejšího náměstka pražského primátora Jiřího Vávru. Manželství však dlouho nevydrželo.

 

TN.cz