aktualizujeme 92 MRTVÝCH

Pád letadla OBRAZEM: O život přišli téměř všichni Alexandrovci!

Téma:

Ruské letadlo Tu-154 v noci na neděli zmizelo z radaru jen několik minut poté, co opustilo přímořské letovisko Soči, místo konání zimních olympijských her 2014. Podle ministerstva obrany převáželo celkem 92 lidí, včetně členů armádního souboru známého jako Alexandrovci.

Rusové dlouhé hodiny pátrali po letounu Tu-154, který zmizel z radaru jen 20 minut po odletu z oblíbeného letoviska turistů - z ruské Soči. Letadlo podle ministerstva obrany převáželo armádní kapelu Alexandrovci mířící z Moskvy na novoroční koncert do syrské provincie Latakia, informuje agentura AP. V Soči mělo mezipřistání kvůli dotankování paliva.

 

GALERIE: Pád ruského letadla u Soči

1
/
11
Zdroj: Profimedia
Pád letadla se souborem Alexandrovci - 5

 

Ačkoli byly povětrnostní podmínky velmi dobré, z nějakého důvodu se letadlo před půl šestou ráno místního času přestalo hlásit.

 

 

Podle prvních zpráv bylo na palubě zmizelého letadla 83 pasažérů a osm členů posádky, toto číslo ale později ministerstvo vnitra navýšilo na 84 pasažérů. Mezi pohřešovanými bylo kromě muzikantů i devět novinářů, sdělila agentura Interfax. "Zpěváci skupiny Alexandrovci tvoří většinu ze zmizelých pasažérů," potvrdilo jen několik okamžiků před oznámením smutné zprávy o pádu letadla ministerstvo.

 

On-line reportáž

Pád ruského letadla

18:20

Do hledání těl obětí dnešní letecké katastrofy v Černém moři se zapojilo už 32 lodí, pět vrtulníků a desítky potápěčů. Ruská armáda povolala na pomoc dalších 1300 vojáků, napsala dnes agentura TASS.

16:57

Ruská média spekulují o možnosti, že na letadlo s Alexandrovci někdo zaútočil. Kreml tuto možnost vylučuje.

16:33

Ruští záchranáři vyslali na místo pravděpodobného místa dopadu letadla speciální lodě pro práci v hloubce kolem 400 metrů, píše Russia Today.

 

Jednomu ze zpěváků hudebního souboru Alexandrovci se narodil před odletem syn. Vadim Ananyev tak nemohl se skupinou odletět, tragédie ho ale o to víc zasáhla. "Mí kolegové a přátelé tam letěli - sbor o asi 50 lidech... Měli odehrát jeden koncert a vrátit se zpět. Nevím, co teď říci," sdělil ruským novinářům.

 

 

Jestli šlo o únos nebo měl letoun třeba jen technické potíže, zatím není jasné. "Trosky letounu ruského ministerstva obrany Tu-154 se našly 1,5 kilometru od pobřeží Černého moře u města Soči v hloubce 50 až 70 metrů," dodalo ministerstvo.

 

Alexandrovci a píseň Macejko:

 

Zatím vše nasvědčuje tomu, že pád letadla nikdo nepřežil. "Bohužel jsme za více než hodinu pátrání a záchranářských prací neobjevili žádný nouzový záchranný člun," cituje jednoho z vyšetřovatelů Interfax.

 

 

Záchranáři nyní hledají těla psažérů. První oběť, která nepřežila pád letadla, vytáhli z vody asi šest kilometrů od pobřeží. Prezidentův mluvčí Dmitry Peskov tvrdí, že na celou záchranářskou akci dohlíží i sám Vladimir Putin, který je po celou dobu v kontaktu s vyhledávacími týmy.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

KONEC SPEKULACÍM: Záhada slavného Bermudského trojúhelníku je konečně odhalena! Co vědci zjistili?

Z TOHO MRAZÍ: Tato selfie je poslední věc, kterou stihla! Z letadla se už živá nedostala

lud TN.cz