Protest držitelů zbraní

Petice za ústavní právo na zbraň zašili do roušky! Snaží se i o rekord

Josef Svoboda
Josef Svoboda
8.7. 2020 12:24
Téma:

Akci spojenou s pokusem o rekord ve středu plánují legální držitelé zbraní. Předsedovi Poslanecké sněmovny odevzdají největší roušku v Česku, kterou naplnili podpisy petice za ústavní právo na zbraň.

Signatáři petice podporují návrh na to, aby právo bránit se se zbraní bylo zakotveno v Ústavě. Chtějí tak bojovat proti snahám Evropské unie, která v posledních letech práva držitelů zbraní omezuje.

 

Česko se žalobou proti směrnici neuspělo a teď předkládá novelu zbraňového zákona, který evropské regulace přebírá. Omezení poznají hlavně držitelé zbraní, kteří používají velké zásobníky, sklopné pažby nebo pušky upravené z původně automatických.

 

 

Návrh na ústavní zakotvení práva obrany se zbraní už prošel Senátem a teď ho čeká hlasování ve Sněmovně. Podporovatelé sesbírali přes sto tisíc podpisů, mezi nimi je jméno prezidenta republiky nebo premiéra Babiše.

 

Všechny petice zašili do obří roušky, kterou předají předsedovi Sněmovny Radku Vondráčkovi (ANO). Roušku navíc nechají zapsat do české knihy rekordů.

epa TN.cz