Dobrý anděl

Petr bojuje s rakovinou. "Mohl jsem být pryč do 14 dnů," popsal

Téma:

Tři roky - tak dlouho trvá, než se onkologicky nemocný rodič vrátí po úspěšné léčbě zpět do života. Rakovina tak většinou nepostihne jen jeho, ale i celý zbytek rodiny včetně dětí. I takový je příběh pana Petra, který ještě před třemi měsíci o zákeřné nemoci vůbec netušil. Dnes je vše jinak. Díky pomoci nadace Dobrý anděl ale situaci zvládá o něco lépe.

"Miluji chvíle, když snídáme spolu, jsi rozcuchaná u velkého stolu," zpívají manželé. Třiapadesátiletý Petr a jeho manželka spolu mají dvě děti a také úspěšnou hudební skupinu. Jenže teď spolu tak často nesnídají. "Manžela postihla leukémie a vše se nám zbořilo jako dům z karet," řekla manželka Marie.

 

"Mě to tělo varovalo rok dopředu, byl jsem více unavený, bolely mě všechny klouby, kyčle, ramena. Že mám leukémii mi zjistili až v Praze 16. srpna. Bylo to hrozně rychlý. Majda, kdyby mě neodvezla na ÚHKT (Ústav hematologie a krevní transfuze), tak vlastně během 14 bych byl pryč. To rychle postupuje," popsal muž boj o svůj život.

 

 

 

Hned poté, co Petr zjistil, že má rakovinu, musel strávit dlouhé dva měsíce doma, teď je 11 dní doma a už příští týden musí nastoupit na další chemoterapii. "Potom bych měl mít třetí kolo ještě, možná rovnou transplantaci kostní dřeně. V této chvíli se hledá dárce," popsal Petr.

 

Dárce, který by pouze daroval krev – nic bolestného, nic náročného. Do té doby musí manželé a dvě děti bojovat nejen s nemocí, ale i problémy finančními. Naštěstí jim ale pomáhá nadace Dobrý anděl.

 

"Je pro mě velká jistota to, že nás Dobrý anděl podpoří každý měsíc. Možná to bude znít hloupě, jestli koupíte o pět litrů mléka víc nebo o jeden cukr víc, je to potom strašně znát," řekla Marie. A to není vše – rodina si díky příspěvkům může dovolit jezdit za tátou do nemocnice a dětem pořídit do školy vše, co potřebují.

 

"Všichni si přejeme zdraví, ale nemyslíme to zas tak úplně vážně, až když se něco stane, tak ty rodiny se začnou více stmelovat," dodal Petr. Rodinám můžete pomoci i vy, stačí se zaregistrovat na stránkách www.dobryandel.cz.

ham TN.cz