úpravy těla

Plastická chirurgie není jen pro ženy, muži tvoří pětinu klientely

Téma:

Stále častěji se klienty plastických chirurgů stávají muži, tvoří už téměř pětinu zákazníků. Vyhledávaná je třeba liposukce nebo operace očních víček, vyhlazování vrásek či depilace zad a nohou.

Pro krásu se musí trpět - takové heslo razí nejen dámy, ale stále častěji také pánové. "Každý rok samozřejmě přibývají procentuálně ti muži. Začínalo to zhruba na devíti procentech operací z celkového objemu. Teď jsme opravdu na těch sedmnácti procentech," potvrdil plastický chirurg Ján Pilka.

 

Nejčastěji se jedná o odsátí přebytečného tuku a drobné chirurgické zákroky obličeje. Třetí místo obsazuje takzvaná penoplastika, což je zvětšení a zbytnění penisu. Za tu pánové zaplatí až sto tisíc korun.

 

Pánové nejsou v otázce krásy žádní troškaři. Mužskou klientelu si proto oblíbily také nechirurgické kliniky, které nabízí třeba vyhlazení vrásek.

 

"Muži vůbec na sobě nešetří, naopak. Když už přijdou, tak si dají klidně tři procedury najednou. Vůbec nekoukají na finance, které utratí, a jsou schopní si i nakoupit péči na doma," popsala odbornice na estetickou krásu Petra Řehořková.

 

 

Muži jsou schopní za domácí kosmetiku utratit stále větší sumy. Jen za jeden nákup utratí zhruba sedm tisíc korun. V estetické medicíně v České republice se podle odhadu odborníků ročně protočí až dvě miliardy korun.
 

Linda Nguyenová / klma tn.cz / TV Nova