Týdenní předpověď

Teploty klesnou k nule, na horách bude sněžit. Pak se oteplí o 10 stupňů

Oteplení
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 11. 11. 2019
Téma:

Čeká nás sychravý a poměrně chladný týden. Obloha bude zatažená, místy bude pršet a ráno musí řidiči počítat s hustou mlhou. Teploty se přes den budou pohybovat kolem šesti stupňů, v noci klesnou k nule. Na horách může sněžit, v závěru týdne přijde oteplení.

V pondělí se na většině území objeví mlhy, zejména v Čechách ojediněle mrznoucí. Nízká oblačnost se místy udrží po celý den. Teploty se budou pohybovat mezi 5 až 9 °C, při celodenní nízké oblačnosti kolem 2 °C a na horách kolem 3 °C.

 

Také v úterý zůstane obloha zatažená, ráno bude místy a od odpoledne na celém území pršet. V Čechách a na Českomoravské vrchovině může v polohách nad 600 metrů i sněžit. Přes den teploty vystoupají na 4 až 8 °C, na východě na 7 až 11 °C. V noci klesnou až k nule.

 

Ve středu bude zataženo s občasným deštěm. Sněžit může už v polohách nad 400 metrů. Teploty se vyšplhají na 2 až 6 °C, na Moravě a ve Slezsku na 5 až 9 °C. V Čechách v noci teploty spadnou na nulu, na východě republiky budou 6 až 2 °C.

 

Na čtvrtek meteorologové předpovídají zataženo až oblačno, zpočátku místy a během dne jen ojediněle může pršet nebo padat déšť se sněhem. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na východě až 8 °C. Nejnižší noční +1 až -3 °C.

 

 

V pátek bude podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) znovu zataženo až oblačno, ojediněle se objeví mlhy a také déšť nebo mrholení. Teploměr přes den ukáže 6 až 10 °C, na jihozápadě kolem 4 °C. Noční teploty klesnou na 6 až 2 °C, na jihozápadě i pod nulu.

 

Výhled na víkend dává naději na mírné oteplení. Bude stále zataženo až oblačno, teploty by se ale měly vyšplhat na 10 až 15 °C, zpočátku na západě kolem 8 °C. Teploty v noci se budou pohybovat kolem 10 až 6 °C.

Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

TN.cz