antisemitismus

Počet útoků na Židy se v Německu zvýšil o 13 procent

Německá demonstrace proti rasismu a antisemitismu
Zdroj: Profimedia
Tomáš Brych
Tomáš Brych
Publikováno 10. 5. 2020
Téma:

Počet antisemitských trestných činů spáchaných v Německu se vloni zvýšil o 13 procent. Uvádí tovýroční zpráva o politicky motivovaných zločinech, ze které v neděli cituje deník Welt am Sonntag.

Proti Židům a židovským institucím bylo v roce 2019 spácháno přibližně 2000 trestných činů, o rok dříve to bylo 1799. Detaily zprávy oznámily příslušné úřady ješt ěpředtím, než ji v úterý oficiálně představí spolkový ministr vnitra Horst Seehofer a prezident Spolkového kriminálního úřadu BKA Holger Münch.

 

Celkový počet politicky motivovaných zločinů v Německu soupl o 14 procent z 36 tisíc na více než 41 tisíc skutků. Přibližně 22 tisíc případů je přitom považovaných za politicky pravicových a 10 tisíc případů připisují úřady levicovým pachatelům, uvádí agentura DPA.

Nárůst politicky motivovaných trestných činů byl mimořádně výrazný ve spolkové zemi Braniborsko, kde došlo k nárůsto o více než padesát procent, a v Durynsku, kde se bilance zvýšila o 40 procent. Obě země jsou ve východní části Německa.

Související témata:
TN.cz