DRUHÝ PŘÍPAD

Policie objevila další migranty. V dodávce se mačkaly desítky uprchlíků

Téma:

Policisté o víkendu na dálnici D1 u Větrného Jeníkova na Jihlavsku zadrželi 24 cizinců. Migranti cestovali v nákladovém prostoru dodávky s rakouskou značkou. Cizinci u sebe neměli žádné doklady a nebyli tak schopni prokázat svou totožnost. Hranice překročili nelegálně.

V dodávce se tísnili jen muži. Policisté následně zjistili, že se jedná zřejmě o 18 Syřanů a 6 Iráčanů. Všichni podstoupili test na koronavirus. U jednoho z cizinců vyšel pozitivně.


V pondělí se všemi probíhají s pomocí tlumočníků řízení. Následně budou dočasně umístění v zařízení pro zajištění cizinců v Balkové.

 


Za posledních několik dní je to už druhý podobný případ. Dvakrát tak velkou skupinu cizinců, kteří nelegálně překročili státní hranici, policie zadržela už v pátek. Sedmačtyřicet mužů a jedna ženu, údajně ze Sýrie a Turecka, odhalil rentgen v návěsu nákladního auta s tureckou poznávací značkou. Všechny osoby byly zadrženy a momentálně probíhají úkony k jejich vrácení do země, odkud přicestovali nebo kde požádali o azyl. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz


Oba řidiči kamionu jsou obviněni z organizování a umožnění nelegálního přechodu státní hranice.

 

 

GALERIE: Migranti v dodávce

1
/
4
Zdroj: Policie ČR / Twitter
Migranti na D1

Petr Bača, mb TN.cz