Portugalský ministr v karanténě

Portugalský ministr financí měl po setkání se špičkami EU pozitivní test

Evropská unie
Zdroj: Mediafax
Petr Barták
Petr Barták
17.1. 2021 0:42
Téma:

Úřad portugalského ministra financí Joaa Leaa včera uvedl, že ministr měl pozitivní testy na koronavirus. Testován byl jen den poté, co se zúčastnil osobního setkání v Lisabonu s nejvyššími představiteli EU, včetně šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyen, informuje Reuters.

Šestačtyřicetiletý Joao Leao má naštěstí bezpříznakový průběh a bude pokračovat v práci z domácí karantény, uvádí se v prohlášení jeho úřadu. Karanténa může trvat 10 až 14 dní.

 

Pozitivní výsledek testu byl ministrovi oznámen den po páteční schůzce v kulturním centru Belem, kde diskutoval o hlavních prioritách Portugalska během šestiměsíčního předsednictví EU, které začalo tento měsíc.

 

 

Na schůzce byl kromě ministrů a státních tajemníků také portugalský předseda vlády Antonio Costa. Ten musel nedávno prodělat 14ti denní karanténu poté, co poobědval s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, který byl krátce na to pozitivně testován na koronavirus.

 

 

Na schůzku odcestovalo do Lisabonu několik úředníků EU, mimo jiné von der Leyen, výkonný viceprezident Komise Frans Timmermans a evropská komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová.

 

Oficiální snímky ze schůzky sdílené na vládním webu ukazují, že setkání se konalo v rozlehlé místnosti a všichni účastníci měli roušky.


 

TN.cz