Protesty v Praze

Sněmovna v obležení demonstrantů. Policisté zadrželi desítky lidí

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
1.10. 2020 10:11
Téma:

Na prostranství před Poslaneckou sněmovnou na pražské Malé Straně se ve čtvrtek ráno sešli demonstranti. Aktivisté podle informací ze sociálních sítí chtěli upozornit na klimatickou krizi. Policisté jich zadrželi více než 40.

"Policisté ochranné služby provedli po osmé hodině zákrok u Poslanecké sněmovny ČR. Skupina aktivistů neuposlechla výzvy a narušila chráněný prostor. 10 osob bylo za použití donucovacích prostředků zajištěno a předáno pražským policistům. Na místě je pořádková jednotka," informovala policie během dopoledne na svém twitteru.

 

Počet zadržených však postupně stoupal. V poutech se nakonec ocitlo 12 protestujících, kteří blokovali prostor u Sněmovny. Dalších 32 muži zákona zadrželi v nedaleké Tomášské ulici. Nejčastějším důvodem zadržení bylo neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

 

"Všechny zajištěné osoby budou převezeny na policejní služebnu. V současné chvíli jsou podezřelé z přestupkového jednání," informovali policisté na svém twitteru.

 

 

Protest byl součástí projektu zvaného Velká rebelie za život. Pražská odnož Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) plánuje další demonstrace. Po vládě hnutí požaduje vyhlášení stavu klimatické nouze.

 

Aktivisté během protestu hráli a zpívali a kvůli jejich blokádě pražské Thunovské ulice museli policisté odklonit dopravu. Kolona aut se táhla až na Valdštejnské náměstí.

 

 

Několik desítek aktivistů se na prostranství před Poslaneckou sněmovnou sešlo ve čtvrtek ráno. Vybavili se transparenty s hesly "Klimatické změně neujedeš" nebo "Říkejte pravdu" a zablokovali celou ulici.

  

Dle informací ze sociálních sítí chtěli přimět vládu k činnosti. "Požadujeme přechod na spravedlivý a udržitelný rostlinný stravovací systém s cílem zastavit hromadné vymírání, odvrátit společenský a ekologický kolaps a zmírnit dopady klimatické krize," informuje na svém facebooku hnutí Animal Rebellion, které se akce zúčastnilo.

 

GALERIE: Blokáda prostranství před sněmovnou

1
/
15
Zdroj: AKTU.cz
Blokáda prostranství před sněmovnou - 1

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz