Odchod legendy

Poslední loučení s Postráneckým: Známe přesný program!

Poslední rozloučení se zesnulým hercem Václavem Postráneckým se bude konat příští středu v Národním divadle (ND). S oblíbeným filmovým i divadelním bardem se mohou rozloučit nejen kolegové a přátelé, ale také veřejnost.

"Budova divadla bude příští středu otevřená od 10:30, lidé mohou přijít k rakvi na forbínu, kde mohou například položit květiny," řekl TN.cz mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.

 

Oficiální část rozloučení odstartuje o půl hodiny později, tedy hodinu před polednem. Obřadu se zúčastní jak přátelé a kolegové Postráneckého, tak právě zástupci ND.

 

"Pro tuto část rozloučení je k dispozici přibližně 900 míst, takže obřadu může přihlížet i veřejnost. Odhadujeme, že ceremoniál potrvá přibližně 50 minut a skončí vynesením rakve před budovu divadla," doplnil Staněk. Pak rakev odvezou pryč zaměstnanci pohřební služby.

 

 

Václav Postránecký zemřel v úterý večer ve věku 75 let. Diváci si ho mohou pamatovat například z komedií S tebou mě baví svět nebo Bobule, hrál v seriálu Doktoři z Počátků a moderoval pořad Zlatíčka.

 

Pusťte si středeční reportáž:

 

pez TN.cz