Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

kdo vyhrál?

Potvrzeno! Vědci zjistili, kdo nás má radši! Psi, nebo kočky?

Pes a kočka
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Vědci zjistili, jestli nás mají raději psi, nebo kočky (ilustrační foto)

Pro mnohé lidi je domácí mazlíček miláčkem, o kterého se často starají víc než o sebe. Přitom očekávají, že zvířata je mají stejně ráda jako oni je. Vědci teď přišli na to, jak to s námi psi a kočky ve skutečnosti mají.

Věčný spor mezi milovníky psů a koček zřejmě nikdy neskončí. Ti, kteří fandí psům, o kočkách tvrdí, že jsou to nevděčná a falešná zvířata, kočkomilové si o psech zase myslí, že si neumí ani sami dojít na záchod. Vědci teď konečně zjistili, které zvíře má lidi radši, píše britský web Telegraph.

 

Lékaři už dávno přišli na to, že stejně jako lidé i psi dokážou produkovat hormon lásky oxytocin. U koček tohle zatím dokázáno nebylo. "Máme důkaz, že psi skutečně milují své pány," řekl doktor Paul Zak, který studii vedl.

 

 

Anketa

Které zvíře máte nejraději?

Hlasovalo 6798 lidí.

Vědci měřili hladinu oxytocinu u psů a koček při hraní s jejich majiteli. Desítce psů a koček odebrali během hraní vzorek slin a výsledky mluví jasně. Zatímco u psů vzrostla hladina hormonu o 57,2 %, u koček to bylo jen o 12 %. Ukázalo se tedy, že psi mají své pány radši než kočky.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PLÁČEM NEMOHLA POPADNOUT DECH! Tahle žádost o ruku je hitem internetu

GALERIE: Za tohle ji budete milovat. Lucka kamarádila na Slavíkovi s Jirkou (německým) ovčáčkem

mom TN.cz