netradiční podvod

Pozor na podvodníky: Z ženy kvůli štěněti vymámili 35 tisíc

Téma:

V Česku řádí skupina lidí, která nabízí k prodeji štěňata z Prahy za čtyři a půl tisíce. Zákazníky nalákají fotkou roztomilého zvířete. Po zaplacení ale změní taktiku na psychické vydírání a požadují další a další peníze. Mladá žena z Ostravy ve strachu o štěně jim dala 35000 korun. Liga na ochranu zvířat vyzývá všechny podvedené, aby se přihlásili.

Mladá žena z Ostravy si štěně chtěla pořídit jako domácího mazlíčka. Když jí přišla tahle fotografie kavalíra obsypaného hračkami, okamžitě se zamilovala. Zaplatila 4500 a čekala.

 

"Trošku jsme si k němu získali i takový cit, protože nám paní posílala fotečky. Ty maily chodily vlastně i 3 až 4 každý den. Prvně bylo zaplaťte za pejska, poslali jsme penízky. Do 4 dnů ho máte doma. Nepřišel," přiblížila jednání pachatelů podvedená zájemkyně.

 

Pak ale přišla zpráva, že pes není v Česku. "Ji postupně odkazovali do Berlína, do Anglie a nakonec to skončilo dokonce v USA," uvedla předsedkyně Ligy na ochranu zvířat ČR Dagmar Kubištová. Gang si přitom jen vytvářel záminku pro vymáhání peněz.

 

"Že musíme zaplatit zase za letenku, za lékařskou prohlídku a další mail, kdy nastalo, že musíme koupit přepravku," vypočítávala podvedená žena. To už zaplatila 35000. V tu chvíli členové věděli, že žena je do zvířete zamilovaná a přešli k vydírání. Psovi dali jméno.

 

"Píšou William je chudinka váš pejsek. Vy jste za něj zodpovědná. Vy musíte zaplatit 61000, nebo půjde do karantény. Je to jasný psychický teror," doplnila Kubištová.

 

Žena se téměř zhroutila. A když ji letecké společnosti ujistily, že žádného takového psa nepřepravují, obrátila se na Ligu na ochranu zvířat ČR. Ta teď shání všechny, kteří dopadli podobně. "Ať se na nás obrátí a podáme hromadné trestní oznámení," sdělila Kubištová.

 

A přidává zásadní radu: Nedávat peníze dopředu, jet se podívat na psa a komunikovat osobně s chovatelem, který zvířata nabízí.
 

tn.cz / TV Nova