Víkendová předpověď

Výstraha ČHMÚ: Čechy a Moravu potrápí ledovka a námraza!

Téma:

Zejména na Vysočině hrozí ve čtvrtek tvoření velmi silné námrazy, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vyhlásil vysoký stupeň nebezpečí pro Kraj Vysočinu a část Jihomoravského kraje. Teplota se bude přes den pohybovat pod bodem mrazu, výstraha je tak platná až do pátečního odpoledne. Při snížené oblačnosti by mohla na horách vystoupat k 5°C. Štědrý den přinese výrazné oteplení.

Ve čtvrtek ráno se podle ČHMÚ mohou místy vyskytovat mrznoucí mlhy s tvorbou námrazy, ta se objeví zejména na Českomoravské vrchovině a v Krušných horách. Ojediněle bude přes den sněžit, může se objevit i mrznoucí mrholení. Teplota se bude pohybovat mezi -4 a 0°C.

 

Kvůli velmi silné námraze vyhlásil ČHMÚ výstrahu pro Jihomoravský kraj a Kraj Vysočinu, která je platná až do zítřejších odpoledních hodin.

 

Ve čtvrtek rozšířil ČHMÚ výstrahu o varování před tvorbou ledovky pro Jihomoravský kraj, Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Praha, Středočeský kraj, Ústecký kraj. Výstraha je platná od čtvrečních 13:00 na následujících 24 hodin.

 

V noci na pátek bude především v západních Čechách slabě sněžit nebo se objeví mrznoucí déšť s tvorbou ledovky, srážky by se přes den měly přesunout i nad Moravu a Slezsko. Teplota v noci klesne až k -6°C, přes den se pak oteplí na -1 až 3°C.

 

 

Sobota by podle ČHMÚ měla přinést výrazné oteplení, už v noci bude mezi -2 a 2°C, na Moravě může teplota v noci klesnout až k -5°C, přes den by pak ale mohla vystoupat k 3 až 7°C. Na Štědrý den by mělo od západu přibývat srážek, přes den by pak mělo pršet na většině našeho území.

 

I neděle bude po většinu dne deštivá, srážky by měly ustávat k večeru. Neděle by měla být ještě teplejší, v noci by měla teplota klesnout ke 4°C, přes den se pak bude pohybovat mezi 8 a 12°C.

 

Předpověď počasí:


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

klma TN.cz