Víkendový výhled

Předpověď na víkend: Sněžení vystřídá déšť. Řidiči, pozor na mlhy!

Počasí - ochlazení
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
21.1. 2021 6:51
Téma:

Po tuhých mrazech se podle odborníků z Českého hydrometeorologického ústavu přechodně oteplí. Během víkendu mohou denní teploty vystoupat na 7 až 8 °C. V noci se budou i dál držet kolem nuly. Meteorologové varují také před deštěm a mlhami, které mohou zejména po ránu namrzat.

Déšť a mrznoucí mlhy se mohou objevit už během čtvrtka. Mrholit nebo slabě pršet bude dle odborníků také v noci na pátek. "Před studenou frontou, která bude postupovat ze západní do střední Evropy, k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihozápadu," informují meteorologové.

 

Pátek bude převážně oblačný až zatažený. Zejména řidiči by měli být opatrní, mlhy mohou zejména po ránu namrzat. S deštěm je třeba místy počítat na západě Česka, v ostatních částech země spíše ojediněle. V polohách nad 800 metrů může večer začít sněžit.

 

 

Denní teploty mohou vystoupat až na 8 °C, při déletrvající mlze se budou pohybovat pouze kolem 3 °C. Mlhy, i ty mrznoucí, hrozí zejména na Moravě. Noční teploty mohou klesnout až k -3 °C. Vát bude mírný jižní až jihovýchodní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s, zpočátku na severovýchodě země i čerstvý jihozápadní o rychlosti 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

 

"V pátek k nám od západu bude postupovat studená fronta, která se bude nad naším územím vlnit a za ní k nám během soboty začne od západu proudit chladnější vzduch," popisují odborníci z ČHMÚ.

 

 

Podmračená bude také sobota. Na většině území se počítá se sněhem, v polohách pod 400 metrů, na Moravě a ve Slezsku meteorologové očekávají spíše déšť, případně déšť se sněhem. Denní teploty nepřesáhnou 7 °C, v noci mohou klesnout až k -3 °C. Vát bude mírný západní až jihozápadní vítr o síle 2 až 6 m/s.

 

Během neděle bude oblačnosti pomalu ubývat. Místy je však dál třeba počítat se sněhovými nebo dešťovými přeháňkami, v polohách pod 400 metrů mohou být i smíšené. Teploty se budou během dne pohybovat v rozmezí -1 až 4 °C, v noci od -3 do 1 °C. Vát bude mírný jihozápadní až západní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s.

 

 

Na začátku následujícího týdne bude znovu přibývat oblačnosti. Déšť vystřídají sněhové přeháňky nebo sněžení, a to v průběhu celého týdne. Teploty v noci mohou klesnout až k -9 °C, během dne nepřekročí podle předpovědi 2 °C.

 

Sněhové podmínky nahrávají běžkařům! Češi ve velkém vyráží na hory:

 

Předpověď počasí na čtvrtek 21. ledna:

TN.cz