Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ušetřete na nákladech

Je výhodnější tankovat v Česku, nebo cizině? PŘEHLED CEN

Cesta na dovolenou
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ušetřete při cestě na dovolenou za pohonné hmoty. Ilustrační foto

Tisíce Čechů každý rok cestují na dovolenou vlastním autem. Rozdílné ceny pohonných hmot napříč jednotlivými státy dávají příležitost ušetřit hodně peněz.

Mnoho Čechů řeší před létem dopravu do zahraničí. Oblíbenou destinací českých turistů je Slovensko, Chorvatsko a Itálie, kam často jezdí svým vozem. Cena dopravy tvoří významnou položku v nákladech na dovolenou, proto je výhodné si rozmyslet předem, kde natankovat.

 

Z přehledu cen je jasné, že Natural 95 je nejvýhodnější zakoupit v Česku. Naftu naopak seženete levněji na Slovensku, v Rakousku a Polsku. Příznivá situace na našem trhu s palivy nám třeba při oblíbené cestě do Chorvatska trochu ulehčí práci. Nezáleží na tom, zda jezdíte na benzín či naftu, s největší pravděpodobností natankujete nejvýhodněji ještě v Česku, ostatní země po cestě jsou dražší.

 

 

Ceny PHM byly zjištěny prostřednictvím portálu Energy.eu. Přepočty cen jsou podle kurzu aktuálnímu k 29. červnu

 

Ze zemí, které naleznete v našem přehledu, jsou nejdražší ceny za pohonné hmoty v Itálii. Tam zaplatíte za litr Naturalu 95 o 14 korun více, než by vás stál v Česku. Za litr nafty připlatíte o 8,50 korun více.

 

I při cestě do Itálie se vám tedy vyplatí natankovat plnou nádrž v Česku, případně dotankovat po cestě - například v Rakousku. Pohonné hmoty v Rakousku vycházejí také levněji než v Německu a ve Slovinsku.

has TN.cz