co vy na to?

Přijímat uprchlíky je tragický omyl Evropy, uvedl Václav Klaus

Václav Klaus
Zdroj: Jakub Deml/TN.cz
Téma:

Mnozí Evropané nechtějí, aby do Evropské unie byli přijímáni uprchlíci se zemí, kde hoří válečné konflikty. Mezi odpůrce přijímání uprchlíků patří také exprezident Václav Klaus.

Anketa

Co si myslíte o slovech V. Klause?

Hlasovalo 2739 lidí.
Václav Klaus dlouhodobě kritizuje Brusel a patří k odpůrcům evropské integrace. Evropská unie je podle něj umělý projekt a dlouhodobě nemůže existovat. Nyní Klaus ostře kritizuje Brusel kvůli tomu, že do Evropy chce pustit další uprchlíky.
 

"Přijímání nepolitických uprchlíků považuji za naprostý omyl dnešní doby. Jedinou smysluplnou reakcí, kterou by mohly jednotlivé evropské státy udělat, je domluvit se, že každého uprchlíka, který sem přijede, hezky pošlou zpátky do místa, odkud přijel. Není řešením lidstva, že by se začalo migrovat po celém světě a z laskavosti a z elementárních humánních principů by se každý imigrant ubytovával někde u nás," uvedl Klaus. Jeho slova přinesl portál Tyden.cz.
 

Kolik uprchlíků u sebe ubytujete vy? ANKETA zde!
 

Kolik uprchlíků by Česko podle Bruselu mělo přijmout, není dosud jasné. Hovoří se o tom, že by se jednalo asi o 525 lidí. na internetu ale kolují také spekulace, že Česká republika bude muset každý rok přijmout až 20 000 běženců.

 

TN.cz