státní návštěva

Trump v Londýně chválil Mayovou, Britové proti němu protestovali

Téma:

Prezident Donald Trump se během druhého dne návštěvy ve Velké Británii setká s Theresou Mayovou, se kterou by měl řešit například klimatické změny. Státní návštěvu provází velké protesty například na Trafalgarském náměstí.

Několik měst v Anglii se v úterý zaplnilo kvůli návštěvě amerického prezidenta Donalda Trumpa, demonstrující se sešli například na známém Trafalgarské náměstí. Během protestů by měl podle BBC vystoupit například předseda britských labouristů Jeremy Corbyn.

 

V úterý byla nafouknuta známá figurína Donalda Trumpa jako dítěte. Celou návštěvu prvází mnoho omezení a uzavírek, aby se lidé nedostali k Trumpovi příliš blízko.

 

Při minulé návštěvě bylo nasazeno téměř 10 tisíc policistů, uvádí agentura Enex, letos mají být opatření ještě větší.

 

Lidé vyšli do ulic už během pondělního banketu. Odpůrci Trumpa na jeden z mostů přes Temži pověsili pět obřích transparentů s hesly "vzdorovat sexismu", "vzdorovat rasismu", "vzdorovat nenávisti", "vzdorovat krutosti" a "vzdorovat Trumpovi".

 

Donald Trump se má během úterního dne například sejít s premiérkou Theresou Mayovou, se kterou by měl řešit například otázky změn klimatu.

 

 

Americký prezident ve svém příspěvku na Twitteru hovořil o úžasných davech příznivců a napsal, že neviděl žádné protesty. Podle některých je to kvůli tomu, že se mezi jednotlivými setkáními přesouvá helikoptérou.
 

klma TN.cz