hurá do chorvatska

Štáb TV Nova dorazil po 12 hodinách na Jadran! Popsal mírné zádrhely

Téma:

Reportér Ondřej Špalek vyrazil spolu s kameramanem v pondělí ráno do Chorvatska. Celou cestu do města Poreč na pobřeží Istrie mohli čtenáři TN.cz exkluzivně sledovat v přímém přenosu.

Zhruba 12 hodin trvala štábu televize Nova cesta z Prahy do chorvatského městečka Poreč. "Je krátce po půl deváté a my jsme v cíli. V Rakousku nás trochu zbrzdil déšť, ale žádné kolony jsme nepotkali," popsal reportér Ondřej Špalek.

 

Výprava se téměř nezdržela ani na hranicích. Česko-rakouské i rakousko-slovinské proběhly úplně bez kontroly a jakéhokoliv zádrhelu. Na slovinsko-chorvatských hranicích chtěli policisté vidět občanský průkaz, nic jiného ale nepožadovali.

 

Reportér s kameramanem se z Chorvatska přihlásí také v úterý. Budou pokračovat na ostrov Krk a z něj pak na Biograd na Moru, na Makarskou a výpravu zakončí na ostrově Brač. Přinesou informace o cenách ubytování nebo obsazenosti jednotlivých letovisek.

 

Každý den se pak diváci Televizních novin a Snídaně s Novou mohou těšit na aktuální reportáže z cesty. Ty najdete také na TN.cz.

 

 

Štáb televize Nova vyrazil na cestu do Istrie v pondělí kolem půl deváté ráno. Přibližně po hodině jízdy se dostal na nový úsek dálnice ve směru do Českých Budějovic. Na benzinové pumpě natankovali benzin za 27,90 korun za litr a koupili dálniční známku na rakouské dálnice. Ta stála necelých 270 korun.

 

Přibližně po třech hodinách od začátku cesty dojeli reportér a kameraman na hraniční přechod s Rakouskem v Dolním Dvořišti. Hranice přejeli plynule bez kontroly. Během cesty výpravu na jihu Čech a hranicích s Rakouskem potrápil hustý déšť.

 

Po pauze na odpočívadle asi 20 kilometrů od rakouského Lince se štáb vydal okolo půl jedné znovu na cestu. Krátce před půl čtvrtou přijela výprava do rakouského Grazu. Oproti loňskému roku se zvýšil poplatek za průjezd alpskými tunely přibližně o euro a půl. Za průjezd reportér zaplatil 15 eur (asi 400 korun).

 

Krátce před půl pátou projel štáb slovinskou hranici. Znovu za 15 eur získal dálniční známku. Dále zamířil na Maribor a Lublaň. Průjezd byl úplně volný, nikde žádná kontrola ani kolona.

 

Volné dálnice byly také v samotném Chorvatsku, kam reportér s kameramanem překročili hranice po půl osmé večer. Chorvaté jim zkontrolovali občanky, zdržení ale nebylo delší než pět minut. Kolem půl deváté večer pak dojel štáb do cíle.

 

Na reportáž z Televizních novin se podívejte zde:


 

ls, rod, epa TN.cz